SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sağda Emenike solda Kuyt ileride Webo arkalarında Holmen ile başarılı olan Ersun Yanal aynı 11 ile sahaya çıksa da sahadaki diziliş pek de öyle gözükmüyordu. Sağda bu kez bal yapmayan arı Kuyt vardı. Kasımpaşa’nın solunda Babel’e göre daha savunmacı olan Özer’in olmamasına rağmen kanadı etkili kullanan Emenike’yi Webo’nun yanında tercih etmişti Ersun Yanal. Sol kanat ise komple son milli maçtaki performansıyla parmak ısırtan Caner’e emanet edilmişti.

Kasımpaşa’da gole yakın isim her ne kadar maç öncesi Ryan Babel gibi gözükse de bu kez golü bulan bir başka Ryan Donk idi. Seyircisinin geçen yıl olduğu gibi ‘yönetim istifa’ tezahüratları arasında ilk golü buldu Paşalı.

‘Ya bu Fenerbahçe nasıl gol atacak’ derken duran topta Caner yetişti sarı-lacivertlilerin imdadına ve frikikten güzel bir vuruşla Isaksson’u avladı. Hücumda beklenen performansı bir türlü gösteremeyen gol silahı Emenike bu kez yanlış tarafa patlayınca Nijeryalı’nın kaptırdığı topta 2. golü kalesinde gördü Fenerbahçe.

2. yarıda mutlak gole ihtiyaç vardı ve Webo bunu takımı adına yapmaya en yakın isimdi. Webo’yu bu savaşta yanlız bırakan Emenike ve Kuyt’ın yerine olabilecek tek isim Sow ise kadro dışındaydı. Bu hafta da Alper Potuk’un Meireles’ten kat ve kat faydalı olacağını bir kez daha yazmadan geçemeyeceğim.

2. yarının en net pozisyonu bir kez daha golde olduğu gibi duran topta yakaladı Fenerbahçe ama top gol olmak istemedi ve 2 pozisyonda da direkten dönerek sarı-lacivertlilere beraberlik sayısı için HAYIR der gibiydi.

Beşiktaş’ı izledikten sonra Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynanan da futbol mu diyor insan içinden. Böyle FEDA’ya can kurban. Her haliyle takım Beşiktaş,oyunuyla ve mücadelesiyle.

Tekrar maça dönersek sürekli yan topla gol bulmaya çalışan Fenerbahçe’ye geçit vermedi Yalçın-Donk boy avantajlarıyla tabi. Ama ısrarla yan top deneyen Fenerbahçe Webo ile bu kez başardı ve beraberlik golünü buldu.

Alex’in vedasına ev sahipliği yapan bu stadda bir kez daha yüzü gülmeyecek gibiydi FENERBAHÇE’nin ve Alex’in oturduğu tribüne gitti gözüm sanki hala oradan maçı izliyormuşçasına. Ve gol sesiyle irkildim maç böyle bitti derken Webo çıktı bir kez daha sahneye ve galibiyet golüyle Kral’a selamını çaktı.