SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

10 adımda kaybetmek

17 Eylül 2013

1-Kasımpaşa gibi hücum akışını hızla başarılı değiştiren bir takıma karşı kademe ve dağılımın bu kadar çürük olursa; 2-Takımın savunma-hücum dengesini sağlayan Topal'ı kesip göbeği Selçuk – Meireles savrukluğuna teslim edersen; 3-Yine göbek ve kanat uç oyuncuların hayalet süvariyi oynayıp takım savunmasına gereken katkıyı vermezse; 4-Hücumda yer yer 5 metrekarede 6-7 çaresiz pas yapıp, oturaklı pas trafiği kuramazsan; 5-Kalecin kariyerinin en kötü günlerini yaşarsa ve sen ısrarla onu dinlendirmezsen; 6-Rakibinin gele gele aşındırdığı sağ kanadında Emenike savunmaya zerre yardım etmez, 2. goldeki gibi sorumsuzca kaptırdığı topları kovalamazsa;, 7-Maçın düdüğü Kamil Abitoğlu olursa; 8-Yabancı sınırı ve kadronda hiç yerli santraforun olmayışından dolayı kulübende sıfır forvetle maça çıkarsan; 9-Futbolun en tehlikeli yerlerinde en gereksiz faulleri yaparsan; 10-Kasımpaşa, Sivas'ın yaptığı hataya düşmeyip, dar alanda kalabalık prese, uzun ters toplarla karşılık verirse ve sen maç içinde bu oyun planına alternatif geliştiremezsen kaybetmen %99 garantidir. Fenerbahçe %1'lik ihtimali tutturup kazandı. Ama nasıl?

DÜNYANIN EK KISA FIKRASI

Evet, yazım tamamen mağlubiyeti işaret ediyor fakat yanlış anlaşılmasın; 3 puan alındı. Hem Kasımpaşa'nın özellikle 2. yarı yaşadığı akıl almaz düşüş hem de takım oyunu olmayan goller sayesinde. Fenerbahçe'nin 3 golünde maksimum katkı yapan sayısı 2… İlk gol frikik, ikinci gol Caner – Webo, üçüncü gol Kasımpaşa savunması ve Webo… Kasımpaşa, kontrol ve rölanti oynayabilecek bir takım değil ve bu yüzden elindeki maçı verdi.

VOLKAN TESLİM OLDU

Kötülerden Kuyt, Emenike ve Alves'le birlikte Volkan'ı anmamak olmaz. Volkan'da yüksek ihtimalle öğrenilmiş / kabullenilmiş çaresizlik sorunu var. Toparlanmıyor, “gol olacak top gelişinden bellidir” cümlesini kurup teslim oluyor ve hamle göstermiyor. Bir kaleci için en tehlikeli sendrom bu; çaresizlik hissi. Çaresiz hissedersen kaybedersin. Basit… 3 puanı alırsın ama oyunu kaybedersin. Son olarak dünyanın en komik ve en kısa fıkrasıyla bitirelim yazıyı; Kamil Abitoğlu!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek