SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yedek kulübesindeki sevinç vs… Atiba bu performansla- sezonun kalan kısmını diğer ön liberolara zehir edebilir. Beluşi'nin yokluğuyla cesaret edilen tek ön liberolu kurgu özellikle ilk yarıda bir rüya takım izletti. Fakat hiç uzatmadan rock camiasından kankam Biliç'e sitem ve ihbar ederim ki Oğuzhan'ı ilk onbire yazmayan ister rockçu sosyalist karizmatik Biliç, ister imparator Terim, ister hocaların hocası olsun, fark etmez; günaha girer.

Kurşun döktüreceğim

Sanırım hiç kimse hiçbir şeyi Gökhan'ın topla oynamayı istediği kadar istememiştir; bu gereksiz ve abartılı isteği ‘Rubin kazan, Gökhan kepçe' dedirtiyor. Oynuyor da oynuyor, tek topa ritmi hızını kesiyor gibi. Fernandes bir büyücü. Yanımdaki hanfendi bile sadece top O'na gelince dikkat kesiliyordu kızına damat arar bir edayla. 90 dakika basan bir Fernandes, bu da iyi ‘ilk'lerden. Ramon Motta hızlı ve teknik lakin korkarım tam bir bek değil. Yani “sen evi bekle biz ava gidiyoruz” diyemeyeceğimiz bir isim. Ben çölde suya hasret gibi İsmail'i bekliyorum. Yarın ilk işim İstinye poligonuna gidip kurşun döktüreceğim O'nun makus talihi için.

Aksiyon gerekiyor

Bursa'nın sadece Beluşi'nin yokluğuyla açıklanamayacak ekstra kötü performansı ve maça taraftarı kadar iyi ve arzulu başlayamaması benim için sürprizdi. Hani bazı maçlar vardır, rakip öyle bir oynar ki bağıra taş basıp alkışlarsınız. Dün futbolu çok iyi bilen Bursa taraftarı bunu yapmadıysa sebebi malum husumettir ve onlara kızamayız. Başkanların maç öncesi yaptığı iyi niyetli açıklamalar yetmiyor, aksiyon gerekiyor. Sevgili başkanımız Orman “İkinci yarıdaki maça eşitlik ilkesi gereği Bursa taraftarının gelmesini doğru bulmuyorum” demiş. Hatırım varsa ricamdır, ‘buyursunlar gelsinler' demek O'na çok yakışacaktır. Birbirimizden nefret etmenin ‘trend' olduğu bir süreçte bu inanılmazı başarıp kibirsiz ve dostane olmak Beşiktaşlı'nın geleneğinde vardır. Haydi başkan. “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür.. ve Fikret Orman gibi kardeşçesine” zamanıdır.

Yayınlanma Tarihi:08:38,