SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçı gereksiz durdurmayan, tempoyu ayakta tutan, verdiği kararların arkasında olan, pozisyonları iyi süzen, sahada otoriteye sahip gözüken kişiye iyi hakem denir. Yani Kuddusi Müftüoğlu'nun tam tersi niteliktekine… Anadolu'da haftanın maçına onu veren MHK'ya mı kızmak lazım, yoksa yıllardır düdüğünü asmadığı için Müftüoğlu'na mı bilinmez ancak her anlamda maçın önüne geçen, sahanın ‘yıldızı' olan bir hakem vardı. 22'de Boffin'e kırmızı vermeyen, buz gibi golü önce iptal edip sonra karar değiştiren, 64'te Erkan'ı anlamsız şekilde oyundan atan Kuddusi Müftüoğlu, sadece futbolcuları değil, izleyenleri de çıldırttı. Saha, takım, futbolcu farketmez; Kuddusi hoca bu performansını devam ettirirse her maçın adamı olur!

Müftüoğlu'nun ardından maça damgasını vuran diğer unsur Sivasspor'a gelelim… Golü erken yemesine rağmen özellikle ilk yarıda Eskişehirspor'u sahadan silen, sürekli pas yapan, topu ayağında tutan Sivas'tı. Sezonun belki de en kötü Es-Es'ini izlememize neden olan Carlos'un ekibi, hakettiği bir 3 puan kazandı.

ERMAN’A AYIP ETTİLER

5 yediği Fenerbahçe'den sonra dahi oyun kimliğinden ödün vermeyen Carlos, karşılığında müthiş bir galibiyet aldı. Öğrencileri 3 gol attı, ama biraz şanslı olsalar rahatça 5 olurdu. Brezilyalı hoca göreve geldiğinde ‘ilk yarıyı tamamlayamaz' diyenler, sanırım dün bir kez daha utanmıştır.

Karşılaşmanın bana göre en ilginç yanı ise Erman Kılıç'ın ıslıklanmasıydı. 4 sezon boyunca Sivas formasını terleten, kaptanlık pazubandını taşıyan, her maçta canını dişine takıp oynayan Erman'ın rakip olarak çıktığı 4 Eylül Stadı'nda alkışlanması lazımdı.