SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşma Fenerbahçe’nin vuruşu ile başladı.

3′ Kasımpaşa atağında sağdan yapılan ortada castro’nun kafasından seken topu Gökhan kontrol etti..

5′ Selçuk Şahin ceza sahası dışından kaleyi gördüğü anda vuruşunu yapıyor ancak istediği gibi vuruş olmuyor ve top farklı şekilde yandan dışarı çıkıyor.

7′ Bu dakikalarda Fenerbahçe uzaktan şutlarla rakip kalede gol arıyor. Bu sefer savunmadan ileri çıkan Bruno Alves ceza sahası dışından vuruşunu yapıyor ancak top yandan auta çıkıyor.

9′ Kuyt’ın ceza sahası sağ çaprazına gönderdiği pasta Webo’nun vuruşu yan ağlarda kaldı..

13′ Bruno Alves’in pasıyla sağ kanatta topla buluşan Gökhan Gönül bekletmeden ceza sahası içine ortasını yapıyor. Savunmada Yalçın Ayhan’ın kafasından seken top Samuel Holmen’e geliyor. Holmen tek pasla hemen yanındaki arkadaşı Caner Erkin’i görüyor. Caner sol ayağıyla vuruşunu yapıyor ancak kaleci Andreas Isaksson iyi uzanarak gole izin vermiyor.

14′ Andre Castro’nun yerden savunmanın arasına gönderdiği topa hareketlenen Oscar Scarione için ofsayt bayrağı havaya kalkıyor.

19′ Golll Donk, Kasımpaşa’yı 1-0 öne geçirdi.

19′  Kazanılan serbest vuruşu Tabare Viudez kullanıyor. Ortasında Pierre Webo’dan seken top Ryan Donk’a geliyor. Donk ceza sahası içi sol çaprazda topu düzelttikten sonra sağ ayağıyla çok iyi vurarak topu kaleci Volkan Demirel’in sağından filelere gönderiyor.

25′ Gökhan Gönül kendi kaptığı top sonrasında sağ kanattan ortasını yapıyor. Ceza sahası içinde Emmanuel Emenike’ye gelmeden önce Yalçın Ayhan son anda araya girerek topu kornere gönderiyor.

29’Gelişen Kasımpaşa kontra atağında savunma arkasına kaçan Malki, topla buluşup ceza alanına girdi ve pasını Scarione’ye verdi ama araya giren Egemen topu uzaklaştırdı.

31′ GOOOOL Caner Erkin attığı golle durumu 1-1 yaptı.

31’Kullanılan serbest vuruşta Caner, sağ çaprazdan sol ayağıyla çok güzel bir serbest vuruş kullandı ve topu sağ üst köşeden ağlarla buluşturdu.

32’Sol kanattan gelişen Kasımpaşa atağında Babel, ceza alanına sert bir orta gönderdi ama Fenerbahçe savunması topu uzaklaştırdı.

34′ Ceza sahası içinde sağ çaprazdan topla buluşan Tabare Viudez arka direğe doğru ortasını yapıyor ancak Kasımpaşalı bir oyuncu olmayınca pozisyon sona eriyor.

36’Kasımpaşa’da Scarione, orta alanda kaptığı topla hızla rakip ceza alanına yöneldi ama Selçuk Şahin’in müdahalesiyle terde kaldı ve karar serbest vuruş. Selçuk da sarı kart gördü.

37′ Selçuk Şahin, Oscar Scarione’ye arkadan yaptığı faul sonrasında hakem Mustafa Kamil Abitoğlu sarı kartını Selçuk Şahin’e çıkarıyor.

40′ GOOOLL!! Kasımpaşa, Oscar Scarione’nin attığı golle bir kez daha öne geçiyor. 2-1 Tabare Viudez topla birlikte ilerledikten sonra havadan pasla ceza sahası içinde Ryan Babel’i topla buluşturuyor. Babel topu göğüsüyle kontrol edemiyor ancak arka tarafta bulunan arkadaşı Oscar Scarione’ye geliyor. Scarione ceza sahası içinde sol çaprazdan sağ ayağıyla yaptığı plase vuruşla topu kaleci Volkan Demirel solundan filelere gönderiyor.

43′ Dirk Kuyt’ın Tabare Viudez’e yaptığı faul sonrasında Kasımpaşa sağ kanattan taç çizgisine yakın bir noktadan serbest vuruş kazanıyor.

Karşılaşmanın ilk yarısı 2-1 Kasımpaşa’nın üstünlüğü ile sona erdi.

2. yarı Kasımpaşa’nın vuruşu ile başladı.

46′ Oscar Scarione’nin pasıyla topla buluşan Sanaharib Malki ceza sahasıan girmeden sağ çaprazdan vuruşunu yapıyor ancak top yandan dışarı çıkıyor.

48′ Sol kanattan gelişen Fenerbahçe atağında Webo, ceza alanına ortasını yaptı. Savunmanın diğer kanada gönderdiği topu bu kez Gökhan Gönül, ceza alanına ortaladı ama yine Kasımpaşa savunması uzaklaştırdı.

50′ Gelişen Fenerbahçe atağında Caner’in sol kanattan ortasına Webo, ceza alanı içinde kafa vuruşunu yaptı ama top üstten dışarıya gitti.

51′ Tabare Viudez, Raul Meireles’ten sıyrıldıktan sonra ceza sahası yayının hemen gerisinde sol ayağıyla çok sert vuruyor ancak top farklı şekilde auta gidiyor.

53′ Fenerbahçe inanılmaz bir golden yararlanamıyor ! Kazanılan serbest vuruşu Caner Erkin kullanıyor. Caner’in kesme vuruşunda top sağ kale direğinden geri geliyor.

57′ Dirk Kuyt, ceza sahası yayının hemen gerisinden vuruşunu yapıyor ancak top üstten auta gidiyor.

58′ Fenerbahçe, maçtaki ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Alper Potuk, Samuel Holmen’in yerine oyuna dahil oluyor.

60′ Gelişen Fenerbahçe atağında rakip ceza alanı yakınlarında sol çaprazda topla buluşan Alper, pasını Selçuk’a verdi. Selçuk’un sert şutu yandan dışarıya gitti.

61′ Faul sonrasında Ryan Babel sarı kart görüyor.

64′ Gelişen Kasımpaşa atağında ceza alanı içinde sol çaprazda topa hareketlenen Babel, Alper’in müdahalesiyle yerde kaldı ama oyun devam etti. Babel, penaltı bekledi.

68′ Kullanılan köşe vuruşunda Meireles, ceza alanına ortasını gönderdi ama savunma topu uzaklaştırdı ve Kasımpaşa ani bir atağa çıktı. Fenerbahçe ceza alanı ön tarafına atılan yüksek topta Volkan kalesini terk edip topu kafayla uzaklaştırdı.

70′ Bir başka Kasımpaşa atağında ceza alanı dışında topla buluşan Tabare Viudez, sağ kale direği dibine şutunu çekti ama son anda Volkan topu kornere gönderdi.

73′ Fenebahçe, maçtaki ikinci oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Mehmet Topuz, Selçuk Şahin’in yerine oyuna giriyor.

74′ GOOLLL Pierre Webo, Fenerbahçe’yi beraberliğe taşıyan golü attı.

75′ Gol sonrasında yaşanan gerilim sonrasında Emmanuel Emenike hakem Mustafa Kamil Abitoğlu tarafından sarı kart görüyor.

79′ Andreas Isaksson’un tedavisi tamamlandı ve oyun kaldığı yerden devam ediyor.

81′ Serbest vuruşu Oscar Scarione kullanıyor. Scarione topa dokunup Ryan Donk sağ ayağıyla çok sert vuruyor ancak takım arkadaşından dönen top kaleci Volkan Demirel’de kalıyor.

83′ Kasımpaşa, maçtaki ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Tabare Viudez yerini Adem Büyük’e bırakıyor.

86′ Kasımpaşa’da oyuncu değişikliği. Kerem Şeras oyundan çıkarken İlhan Eker oyuna girdi.

87′ Alper Potuk, sol kanattan Orhan Şam’dan kaptığı topla ilerlemek istiyor ancak Orhan’ın müdahalesi ile yerde kalıyor ve Fenerbahçe serbest vuruş kazanıyor.

89′ Kasımpaşa, rakip yarı alandan sol kanattan serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada top doğrudan dışarıya gitti.

90+2 GOOLLLL Pierre Webo, Fenerbahçe’yi 3-2 öne geçiren golü attı.

Fenerbahçe, Kasımpaşa’yı 3-2 mağlup etti.

KASIMPAŞA – FENERBAHÇE STAT: Recep Tayyip Erdoğan Stadı SAAT: 20:00 HAKEM: Mustafa Kamil Abitoğlu YAYIN: Lig TV

KASIMPAŞA: Isaksson, Elyasa, Yalçın, Donk, Sancak, Scarione, Castro, Kerem, Viudez, Babel, Malki

TEKNİK DİREKTÖR: Shota Arveladze

FENERBAHÇE: Volkan, Gökhan Gönül, Bruno Alves, Egemen, Caner, Selçuk, Holmen, Meireles, Kuyt, Emenike, Webo

TEKNİK DİREKTÖR: Ersun Yanal

Yayınlanma Tarihi:19:02,