SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, göreve başladığı günden itibaren her futbolc unun belirli bir seviyede olması, buna ulaşması için çalıştığını söylüyor. Kaybettiği veya kazandığı maçların ardından hep “F.Bahçe'nin bir standartını olmalı. Oyuncularımla bunu yakalamak için çalışıyoruz” diyen Yanal'ın futbolcularından ne istediğini AMK Spor öğrendi.

Özellikle Sow'un Sivasspor maçında kadro dışı kalmasının ardından gelen ‘Neden?' sorusunun yanıtı da Ersun Yanal tarafından rakamlarla verilmişti. Hatta başkan Aziz Yıldırım, basınla yapıtğı son sohbette “Sow'dan 13 kilometre koşmasını istiyoruz, 9 kilometre koşuyor” demesi de belirli kriterlerin olduğunu 1. ağızdan gözler önüne sermişti.

İşte tüm bu gelişmelerin ardından Ersun Yanal'ın oyuncularından tam olarak ne istediği ortaya çıktı. Tecrübeli hoca her futbolcunun öncelikle 1 maçta en az 11 bin 500 metre koşmasını istiyor. Tabii sadece bununla değil, süratı 15 kilometrenin üzerinde olan en az 1200 metrelik mesafe katetmeli futbolcu.

KOORDİNASYON BOZULMAMALI

Sahadaki ana mantalite mutlaka rakip kale olmalı. Her futbolcunun kafasındaki ilk plan rakibin kalesi üzerine kurulmalı, yardımlaşma 90 dakika devam etmeli. Yanındakine yardım etmeyen ismin koordinasyonu bozacağını düşünen Yanal, her futbolcusundan rakip ceza sahasına ayak izini bırakmasını istiyor. Bunları yapmayan futbolcuların ise kadroya giremeyeceğini çok net gösterdi Ersun Hoca.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK