SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşaspor karşısında iki kez geriye düşmesine rağmen sahadan 3-2 galibiyetle ayrılan Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Takım içindeki birlikteliğe dikkat çeken Yanal, ‘Oyunun başında iyi bir ritm yakalayamadık, ilk yarının sonunda da bu oldu. Bugün sahada olan ve kenarda olanlarla birlikte 22 oyuncumuzun da kalbi birdi. Seyircinin desteği arttıkça Fenerbahçe hep kazanacak.

Bu maçlarla önemli referanslar çıkıyor. Bugünkü ritmin son daha üstüne çıkmamız gerekiyor. Parça parça bunu gösteriyoruz. Çok fazla top kayıbı ile oynadığınızda oldukça becerili oyuncularla bizi yoran bir Kasımpaşa vardı. Oyun üstünlüğü kurmamız gerekiyordu.”

‘CANER HER ZAMAN İYİ’

Kasımpaşaspor karşısında müthiş bir frikik golü atan Caner Erkin’in performansını da değinen Ersun Yanal, “Caner zaman zaman iyi performans veren bir oyuncu. Zaman zaman da kötü oynamış olabilir. Bugün belirli bölümlerde çok iyi tempo yaptı, bazen hata da yaptı. Bizim oyuncularımız nasıl oynayacaklarını biliyor. Yükselen tempolu ile oynamayalız. Bu bir takım oyunu. Dışarıdan bizi izleyenlerin de takım olmasıyla kazandık” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:23:39,