SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aydınlar suskunluğunu bozuyor

Eski TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, "TFF Başkanı olduğum döneme ait yaşadıklarımı tüm açıklığıyla paylaşacağım bir toplantı düzenlemeye karar verdim" dedi.

Güncellenme: 15:38, 16/09/2013
Aydınlar suskunluğunu bozuyor

Eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan futbolda şike soruşturması süreciyle ilgili suskunluğunu bozma kararı aldı.

Mehmet Ali Aydınlar, yaptığı yazılı açıklamada, Four Seasons Bosphorus Otel’de 18 Eylül Çarşamba günü bir basın toplantısı düzenleyeceğini ve ayrıntılı açıklamalarda bulunacağını duyurdu.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Tüm kamuoyunun malumu olduğu üzere, iki yılı aşkın bir süredir futbolumuz çok özel bir süreç yaşıyor. 2011 Haziran ayının son günlerinde federasyon başkanı olarak dahil olduğum bu döneme dair çok fazla şey konuşuldu ve yazıldı. Şahsen, başkanlık görevimi sonlandırdığım günden itibaren, olabildiğince gündeme ait detayların dışında kalmaya gayret gösterdim. Bugün gelmiş olduğumuz noktada kamuoyunun sürece dair çok daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesinin zamanının geldiği düşüncesindeyim. Bu amaçla TFF Başkanı olduğum döneme ait yaşadıklarımı tüm açıklığıyla paylaşacağım bir toplantı düzenlemeye karar verdim.”

Yayınlanma Tarihi:15:28,