SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim’in şifreleri…

İmparator önceki akşam basın toplantısında bombaladı, sarı-kırmızılı camia Fatih Terim’in sözlerinde kimi hedef aldığını konuşmaya başladı

Güncellenme: 08:30, 15/09/2013
Terim’in şifreleri…

22 Ağustos'ta Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Milli Takım'la 4 maçlığına sözleşme imzaladı, sarı-kırmızılı kulüpte taşlar yerinden oynadı. Takım galibiyete hasret kaldı, taraftarlar “Eyvah! Terim sezon sonu temelli Milli Takım'a mı gidiyor?” sorusunu sormaya başladı, yönetim geçen hafta radikal bir karar aldı ve İmparator'un sözleşmesinin 2 yıl uzatılacağını açıkladı. Ama 10 gün geçti, sözleşme resmiyete dökülmedi ve Fatih Terim Antalyaspor maçının ardından yaşananlara bir bir açıklık getirdi.

Futbol Federasyonu ile sezon öncesi anlaştığına dair hakkında çıkan haberlere isyan eden Terim, tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Bu yaklaşım benim ahlak anlayışıma uymaz. 40 yıldır yapmadım, yapmam. Bunu söyleyenler, bunu yazanlar ve de özellikle bunu yayanlar, beni bazı şeylere mecbur etmesinler.”

SÖZLEŞMESİNE DEĞİNDİ 

Yönetime de üstü kapalı mesajlar gönderen İmparator, “Önümüzde o kadar önemli maçlar var ki oraya konsantre olacağımıza sözleşme meselesini Galatasaray'ın aleyhine hale getirdik. Sözleşmeyle ilgili hayatımda ağzımdan tek laf çıkmadı. Benim için çok önemli değil. Ancak birilerinin içi rahat etsin diye imza atacak halim yok” dedi.