SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Messi ne kadar koşuyor’

Sivas maçında Yanal tarafından “çalışmadığı” gerekçesiyle kadroya alınmadı. Başkan, teknik adamdan yana tavır aldı. Moussa Sow’un sözleri ise tartışmaya yeni bir boyut getirdi.

Güncellenme: 08:29, 15/09/2013
‘Messi ne kadar koşuyor’

Teknik direktör Ersun Yanal'ın koşmadığı ve defansa yardım etmediği için kadroya almadığı Senegalli golcü Moussa Sow, Barcelona'nın dünyaca ünlü Arjantinli yıldızını örnek göstererek karşılık verdi. Sow, “Messi ne kadar koşuyor?

Senegalli oyuncu, “Kimse Messi'nin ne kadar koştuğunu soruyor mu? Dünyanın neresinde bir futbolcu şu kadar koşmazsa oynayamaz diye bir açıklama var, böyle bir açıklama duydunuz mu?” ifadesiyle hocası ile arasında yaşanan soruna farklı bir boyut getirdi; tartışmayı da sürdürdü.

ERSUN YANAL’A SİTEM

“Ben hakkımdaki düşünceleri hep başkalarından duyuyorum” sözüyle Ersun Yanal'a sitem eden Moussa Sow, “Bir takımın hocası futbolcusuyla konuşmaz mı” ifadesini kullandı. Ersun Yanal ile Sow arasındaki krizde tecrübeli teknik adamdan yana tavır koyan Başkan Aziz Yıldırım, “Sow kadrodaki 23 oyuncudan biri. Diğer futbolcular 13 kilometre koşuyor, Sow 9 km koşuyor” demişti.

MESSI 8.2 KM KOŞUYOR

Sow’un atıfta bulunduğu Messi, müthiş istatistiklerin tam tersine koşu mesafesinde oldukça geride yer alıyor. Barcelona'nın en az koşan ismi olan Arjantinli süperstarın maç başına düşen ortalama koşu mesafesi 8.2 kilometre. Messi'nin koşu istatistiği o kadar kötü ki, Tello bile dakikada 20 metre daha fazla koşuyor.

YANAL NE İSTİYOR?

Kocaman’ın takımı geçen sezon 124 kilometreyi yakalamış ve yarı finale yükselmişti. Kocaman gibi Yanal'ın da isteği futbolcularının çok koşması ve takımın 11 kilometre ortalaması yakalaması.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK