SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ABD’li profesyonel boksör Floyd Mayweather, Meksikalı Saul Alvarez ile yaptığı süper yarı orta sıklet (70 kilo) unvan maçını kazandı.

ABD’nin Nevada eyaletinin Las Vegas kentindeki MGM Grand Hotel & Casino’da yapılan süper yarı orta sıklet unvan maçında, kariyerindeki 44 maçın tamamını kazanan Floyd Mayweather ile bugüne kadar çıktığı 42 maçtan da yumruğu havada ayrılan “Canelo” lakaplı Saul Alvarez karşılaştı.

133 günün ardından ringe çıkan 36 yaşındaki Mayweather, 12 rauntluk mücadele boyunca 23 yaşındaki rakibine karşı büyük üstünlük kurdu. Puanlamada, iki jüri, 117-111 ve 115-112 ile Mayweather’ı galip ilan ederken, bir jüri de 114-114 beraberliğe hükmetti. Kariyerindeki 45. zaferini kutlayan Mayweather, hem Dünya Boks Birliği (WBA) süper yarı orta sıklet şampiyonu unvanını korudu hem de Dünya Boks Konseyi’nin (WBC) unvanını elde etti.

Ringe çıkarak 41,5 milyon doları cebine koyan Mayweather, mayıs ayında vatandaşı Robert Guerrero’yu yendiği WBC yarı orta sıklet unvan maçı da hesaba katıldığında yıllık kazancını 73 milyon dolara çıkardı.

Bilet fiyatlarının karaborsada 30 bin doları bulduğu öne sürülen maçı, Denzel Washington, Jack Nicholson, Don Cheadle, Heidi Klum, Justin Bieber, Jay-Z, Lil Wayne, Sean “Diddy” Combs, LL Cool J gibi ünlülerin yanı sıra Michael Phelps, Kobe Bryant, Kevin Garnett gibi sporcular da takip etti.