SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, Kardemir Karabükspor galibiyetine ilişkin olarak, “Güçlü bir takım karşısında geleceğe güvenle bakacağımız bir galibiyet aldık” dedi.

Akçay, 1-0’lık galibiyetleriyle sona eren maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın camianın psikolojisi açısından Akhisar Belediyespor maçı öncesi yaşadıkları travmadan sonra çok önem kazandığını ifade etti. Maçın başından sonuna kadar oyunun içerisinde kaldıklarını belirten Akçay, “İlk yarı üretkenliğimiz biraz aşağıda gözüktü ama ikinci yarı yükseldi. İkinci ve üçüncü bölgede kötü olan birebir ve top kazanma istatistiklerimiz biraz daha bu maçta yükseldi. Arzu ve isteğimizle bunu birleştirip sonuca gittik. Güçlü bir takım karşısında geleceğe güvenle bakacağımız bir galibiyet aldık” diye konuştu.

Akçay, bir gazetecinin “Trabzonspor, Yusuf Erdoğan’ı kazandı mı?” şeklindeki sorusu üzerine de “Cevizin içi dolunca kabuğu incelirmiş. Yusuf’un kabuğu incelirse dikkatli olmak zorundadır. Trabzonspor’un geçmişte oyuncu kazanma konusunda çok başarılı olmadığı bir gerçek. Basının bir kısmı acımasızca saldırıda bulunuyor. Bu çocukların kazanılmasıyla ilgili planlamamıza devam edeceğiz. Bu korkak olduğumuzu göstermiyor. Kısa sürede geçmişteki kardeşleri gibi bir müsabaka sonrasında soluğu farklı yerde almalarına izin vermeyeceğiz” yanıtını verdi.

OYUNCULARIN AÇIKLAMALARI

Trabzonspor’un genç oyuncusu Yusuf Erdoğan, Kardemir Karabükspor karşısında Trabzonspor gibi oynadıklarını belirterek, “Maçın tek hakimi bizdik. Maç berabere bitseydik gece uyuyamayacaktım. Allah’ın izniyle 3 puan aldık. İnşallah Trabzonspor’a yakışır şekilde devam edeceğiz” dedi.

Didier Zokora da Yusuf’un performansının kendisi için sürpriz olduğunu dile getirerek, “Ne yapılması gerekiyorsa hepsini yaptı. Oyuna gelirsek ilk yarı soyunma odasına 0-0 girdik. Hocamız takımı çok iyi motive etti, İikinci yarı golü bulduk. UEFA Avrupa Ligi öncesi bu galibiyet çok iyi oldu” diye konuştu.