SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan ve dengede başlayan mücadelede, Deniz Kılıçlı’nın pota altından bulduğu sayılarla Anadolu Efes, skoru 12-8 yaptı. Pota altında top indirerek hücum eden Galatasaray Liv Hospital karşısında lacivert-beyazlı ekip, ilk periyodu 21-16 önde tamamladı. İkinci çeyrekte rakibinin boş atışlarını iyi değerlendiren Anadolu Efes, Birkan Batuk’un da üç sayı çizgisinin gerisinden kaydettiği sayıyla farkı 11 sayıya çıkardı (30-19). Ancak Galatasaray Liv Hospital, özellikle hücumda toparlanarak oyuna ortak olmayı bildi ve mücadelenin ilk yarısı 47-44 Anadolu Efes’in üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü periyotta Furkan Aldemir ve Cenk Akyol ile basketler bularak hücumlarda etkili olan Galatasaray Liv Hospital, alan savunmasıyla rakibini durdurdu ve 63-65 öne geçip, üçüncü periyodu da 70-68 üstün tamamladı. Büyük çekişmeye sahne olan son periyot sonunda, sarı-kırmızılı takım, karşılaşmayı 90-85 kazandı.

Maçta 17 sayı üreten Galatasaray Liv Hospital oyuncusu Cenk Akyol, üçüncü periyotta sakatlandı. Sarı-kırmızılı takımda Zoran Erceg 15, Furkan Aldemir, Göksenin Köksal ve Milan Macvan da 11’er sayı üretti.

Anadolu Efes’te ise Zoran Planinic 15 sayı, 6 ribaund ve 6 asist, Jamon Lucas 11 sayı, 7 ribaund, 7 asist ve Konstantin Vasileiadis de 12 sayıyla mücadeleyi noktaladı.