SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Gaziantepspor deplasmanında 5-2 galip geldikleri için mutluluk duyduklarını belirtti.

Maçın “enteresan” geçtiğini ifade eden Çalımbay, maçın büyük bölümünde 10 kişi ile mücadele eden Gaziantepsporlu oyuncuları da kutladı. Rakibin 10 kişi kalmasına rağmen skoru 2-2’ye getirdiğini kaydeden Çalımbay, şunları söyledi:

“Kalecimizin çok zekice hareketinden dolayı 3’üncü golü yemedik. Kendi kendimize rahat alabileceğimiz, avantajlı durumdayken daha avantajlı duruma çevirebileceğimiz bir maçı, kendi kendimize zora soktuk. Sonra tekrar bir dönüş yaptık. Maalesef ben iyi oynadık diyemeyeceğim. Bana göre çok kötü oynadık. Özellikle pas yaparken son paslarda hatalar yaptık. Ama sonra telafi ettik. Sonra daha iyi yapmaya başladık. Güzel şeyler yapmaya başladık. Belki daha da fark olabilirdi. Üstüne gitmedik, pas yaptık. Böyle geçiştirdik.”

Alınan bir galibiyetle ligin bitmediğini ifade eden Çalımbay, şunları kaydetti:

“Onun için bir sürü oynanacak maç var. Ama bu maçlardan alacağımız dersler de var. 10 kişi kalmış rakibimize bu kadar pozisyon vermememiz gerekiyor. Maalesef onları da yaptık. Ama telafi edeceğiz, zamanımız var. Eksik arkadaşlarımız var. Onların da katılımlarıyla bu hatalarımızı düzelterek yolumuza devam edeceğiz. Çünkü gerçekten çok zor bir lig maratonu var. Biz bugün 3 puanla kapattık. Bu hataları telafi edip, önümüzdeki maçları da iyi oynayıp kazanmak istiyoruz”