SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arena’da turuncu savaşı

Real Madrid’in bu sezon Şampiyonlar ligi için hazırladığı turuncu renk formaları ilk kez Arena’da sergilemek için harekete geçtiği ancak izin almakta zorlandığı öğrenildi.

Güncellenme: 12:41, 15/09/2013
Arena’da turuncu savaşı

Adidas firması ile yapılan anlaşma gereği Real Madrid kulübü turuncu formaları şampiyonlar liginde oynayacağı ilk karşılaşmada görücüye çıkartacaktı. Ancak Real Madrid yönetimi kura sonucu Galatasaray ile ilk karşılaşmayı İstanbul'da oynamak zorunda kalınca sarıyı andıran bu formaların tepki toplayacağını düşünerek giyip giymeme konusunda teredüte düştü. Adidas firması ise Real Madrid'e anlaşmalara uy çağrısı yaptı.

Bunun üzerine Galatasaray ile forma rengi görüşmelerine başlayan Real Madrid sarı kırmızılı kulüpten öncelik istedi. Galatasaray'ın bu öneriye karşı çıkacağı ve turuncu renkli formaların Arena'da ilk kez sergilenmesine müsaade etmeyeceği belirtiliyor.

Bu arada Real Madrid'in tarihinde ilk defa turuncu ağırlıklı bir forma yaptırmasının da nedeni anlaşıldı. Adidas firmasının özel olarak hazırladığı bu formaların gece maçlarında gözü yormadığı ve takıma enerji veren renklerden oluştuğu açıklandı.