SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, oyuncularıyla toplantı yaparak, oynasalar da oynamasalar da performanslarını hep üst düzeyde tutmaya çalışmalarını, kadro kararlarını performans kriterlerine göre aldığını söyledi.

Sarı-lacivertli teknik adamın bugünkü antrenman öncesi gerçekleştirdiği toplantıda futbolcularıyla paylaştığı görüşler, kulübün internet sitesinden duyuruldu.

Toplantıda Yanal’ın, her geçen gün yükselen bir grafikleri olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandığı aktarıldı:

“Bireysel kalitemizi, yüksek mücadele isteğiyle, koşu kalitemizle, takım oyunuyla birleştireceğiz ve her geçen gün daha iyi olacağız. Hepiniz çok kaliteli oyuncularsınız ama biliyorsunuz kural gereği her hafta 6 yabancı futbolcu kadroda yer alabiliyor. Kural gereği kadro dışında bırakmak zorunda kaldığım futbolcularım için ben onlardan daha çok üzülüyorum. Bugün Sow dışarda kalır, yarın başka futbolcum kalacak. Kararlarımı performans kriterlerinizi değerlendirerek objektif, adil ve eşit veriyorum.”

Oyuncularıyla her zaman iletişime açık olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adamın, şunları söylediği belirtildi:

“Türk oyuncularımız için de geçerli olmak üzere, bu takımda oynayan-oynamayan sorunu yaşamak istemiyorum. Biz bir takımız, hep birlikte kazanacağız, hep birlikte yürüyeceğiz. Sizinle her zaman iletişime açığım. Tüm konuları kendi içimizde konuşarak halledeceğiz. Takım içi bir konuyu dışarıya taşımakla iyi bir şey yapmış olunmaz. Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemeyenler, sizin en küçük bir açıklamanızı kullanarak takımı yıpratmaya çalışır. Sow örneğinde de öyle yapmadılar mı? Bugünün futbolunun gereklerini yerine getirenler, antrenmanlarda iyi çalışanlar, takım içinde sorumluluk alanlar doğal olarak daha çok forma şansı bulacak.”

Takım olarak sadece kendi futbollarını konuşup, rakiplerin puan kayıplarıyla ilgilenmeyeceklerini söyleyen Yanal’ın, “Şampiyonluğa odaklanan bir takım sadece en iyiyi ortaya koymak için çalışır. Siz birlik ve dirlik içinde olduğunuz zaman, Fenerbahçe’nin önüne kimse geçemez. Şampiyon biz oluruz, olacağız” diyerek sözlerini tamamladığı kaydedildi.