SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Kupa yoksa ben de yokum’

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, şampiyonluk kupası için kesin tavrını koydu: “Bu benim namus meselem. Kupa gelmezse bu koltukta 5 dakika durmam”

Güncellenme: 08:52, 14/09/2013
‘Kupa yoksa ben de yokum’

CAS'ın Fenerbahçe'ye verilen 2 yıllık cezayı onamasının ardından Trabzonspor Yönetimi, 2011 yılındaki şampiyonluk kupasının kendilerine verilmesi için ilk adımı atmaya hazırlanıyor. Radyospor'da Serhat Demirtaş'ın sunduğu Kuzeyin Sesi programına bağlanan bordo-mavili ekibin Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bu konuda önemli açıklamalar yaptı. Hacıosmanoğlu, “TFF Başkanı Demirören ile görüşeceğim. Eğer gerekli hamleler yapılmazsa bu kez daha kalabalık bir toplulukla UEFA ve FIFA'ya giderek hakkımızı arayacağız. Bu benim namus meselem. Beni iyi tanıyanlar bilir, verdiğim sözü yerine getirmek boynumun borcudur. Eğer kupa Trabzon'a gelmezse bu koltukta 5 dakika dahi durmam” diye konuştu.

Devletle işim yok

Hacıosmanoğlu ayrıca Trabzonspor'un siyasete alet olduğu yolundaki görüşlere kesinlikle katılmadığını belirtip, “Tam tersine bizden önceki yönetimler hep siyasetle iç içeydi. Bizim hiçbir bağımız yok. Siyasi bir beklenti içinde de değilim. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı ile Trabzon Başkanı'nın arasının iyi olması bordo-mavili camianın yararınadır” açıklamasını yaptı.