SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Film gibi olay!

İtalyan futbolunun en önemli kapışmalarından Sampdoria-Genoa derbisi Çizme'de ortalık karıştı. Genoa'lı genç takım antrenörü, ezeli rakibin taktik idmanını kamuflajla gizlice izlerken yakalandı

Güncellenme: 17:11, 14/09/2013
Film gibi olay!

İtalya’da futbol sahalarına casus indi… Yarın oynanacak ve Çizme’nin en köklü rekabetlerinden Sampdoria-Genoa derbisi öncesi futbolda ender görülen bir olay yaşandı. Sampdoria’nın dün gerçekleştirdiği antrenmanı gizlice izlemeye giden Genoa genç takımının kaleci antrenörü Luca De Pra askeri bir kamuflaj içerisinde yakalandı.

La Gazzetta dello Sport’un haberine göre mavi-siyahlı ekibin taktik çalışması sırasında Bogliasco’daki tesislerde bulunan bir grup taraftar ağaçların bulunduğu bölgede bir kıpırdanma gördü. Taraftarların bu durumu haber vermesi üzerine harekete geçen menajer Giorgio Ajazzone ve iletişim direktörü Alberto Marangon o bölgeye doğru yöneldi. Rambo kamuflajı içindeki bu kişinin yanına giden ikili, Luca De Pra’yı bir ağacın dibinde antrenmanı izleyip not alırken yakaladı. Dedesi Genoa’nın efsane kalecilerinden olan De Pra daha sonra bırakıldı.

Kulüpten uzaklaştırıldı

Yaşananların ortaya çıkmasının ardından Genoa Yönetimi, Luca De Pra’nın kulübün bilgisi doğrultusunda antrenmana gitmediğini ve kesinlikle kendi kişisel inisiyatifiyle böyle bir davranışta bulunduğunu belirtip, bu kişiyle ilişkilerini kestiklerini açıkladı. Sampdoria kulübü ise Luca De Pra skandalının ardından ezeli rakibi Genoa’yı ti’ye alan iğneleyici bir açıklama yayınladı. Derbi öncesi gerilimi arttıran bu olayla ilgili “Derbinin bir sinir harbi ve taktik savaşı şeklinde geçmesini bekliyorduk. Ama bunun bir casusluk olayına dönmesini ummuyorduk.

Rambo kılığına girerek Sampdoria’ya karşı gizli bir operasyon yürüten Luca De Pra yakalanıp, başarısız olmuştur. Kan akmadan teslim alındı. Suçüstü yakalanan bu kişinin kendi üssüne dönmesine izin verildi. Her zaman düşmanı affetmeniz gerekir ve bu onları herşeyden çok rahatsız eder” ifadesi kullanıldı. Sampdoria ve Genoa yarın gece 21.45’te Luigi Ferrari’de kozlarını paylaşacak.