SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

MEDYANIN belirli bir kısmıyla tesislerde biraraya gelen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gündemdeki konularla ilgili çarıpıcı açıklamalar yaptı. Biz de sizler için, Yıldırım'ın sözlerini özetledik. İşte olay yaratacak açıklamalar:

“ŞENES Erzik'e İsviçre'de hastanedeyken Tolga ve Şekip Bey gittiler. Infantino'nun  UEFA'nın bize ceza istediği yönündeki mektubunu götürdüler. ‘Bu olamaz, bu dava yeniden açılamaz' dedi. İnkar ediyor ama Şekip Bey'in telefonunda kayıtları var. PLATINI diyor ki  ‘Bana baskı var.' Ben sordurdum. Bu baskı nereden geliyor? Açıklamalıdır. Biz CAS  davasını niye çektik, kimçektirdi? Şenes Erzik geldi anlattı. Federasyonla, Şenes Bey gitti ülkenin en yetkili ismi Başbakan'la konuştular. Ben hapisteyken ülke ve  F.Bahçe'ninmenfaatleri gereği, 2020'yi vermiyorlar diye CAS davasını çektirdiler.. Şahsi  davamı çektirdiler.

ARTIK bir karar versin Erzik de federasyon da. Eğer şike yaptığımıza inanıyorlarsa  versinler cezamızı. Ama inanmıyorlarsa yanımızda dursunlar. ‘Başbakan önledi' BU kadar da değil. Tahkim Kurulu'nun bizimle igili verdiği kararları da değiştireceklerdi. Bunun için kanun çıkarıp bizi TFF'de de suçlu çıkaracaklardı ama Başbakan bunu önledi. Tahkim kararı  neyse o geçerlidir.

FEDERASYON UEFA'ya yazı yazıyor, ‘Ertesi sene yine göndermeyeceğiz. Puan sileceğiz. Bütün paraları geri alacağız. Sizce uygunmudur?' diye. Sen böyle bir yazı yazarsan adamsana ‘Yok yapma'mı diyecek. Onlara bu belgeyi verdikten sonra ‘Biz böyle olmasını  istemiyoruz' deme şansınız var mı?”

Başbakan'a ‘ADAY OLMA' diyebilir misiniz?

“YARGITAY devam ediyor diye henüz konuşmadık. Başkan adaylığım ile ilgili  konuşmayacağım. 3 Kasım günü bile listeye isminizi yazıp aday olabilirsiniz. Ama ‘Başkan  Aziz Yıldırım olamaz' diye yazamazsınız. Bunu kimse yazamaz. F.Bahçe Başkanı  atamayla gelmez. Günü geldiğinde karar verip aday olacaksam söyleriz. 15 yıllık  başkanlığım benim için onur madalyasıdır. Başbakan da sandık diyor. Siz başbakana ‘Aday olma' diyebilir misiniz?”

‘Şener'in beraatine savcı itiraz ediyor'

“ŞİMDİ soruyorum. Siz bunları neden yazmazsınız, neden çizmezsiniz, neden sorgulamazsınız. Ben yargılanıyorum ama Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener de Zeki Mazlum da bizim gibi yargılanıyor şu anda Yargıtay'da. Savcı onların beraatine itiraz ediyor. Yarın Yargıtay onlara ceza verirse ne yapacağız?”

‘İspatlayın, kendimi KÖPRÜDEN atarım'

“BEN Korkak adam değilim. Kimseden korkum yok. Hapse girmeye de korkmuyorum. Aslanlar gibi girer 38 ay daha yatarım, ne olacak. Ama ben şike yapmadım. İstediğiniz soruyu sorun. İbrahim Akın'a para verdiğim söyleniyor. Bulun fezlekede ya da başka yerde   gidip kendimi Boğaz Köprüsü'nden atacağım. Ankaragücü'ne para vermişiz. Nerede para?  3 tane futbolcu var. 19 maçtaki şikeyi 3 futbolcu ile mi yaptık?”

‘Bizde tarla, Trabzon'da demir de var balık da!'

“F.BAHÇE'NİN rakiplerine teşvik ödenip ödenmediği araştırılıyor diyor. Bize tarla diyorlar. Trabzon'da demir var, balık var başka şey var. Eğer doğru bir yargılama olsaydı  Trabzonspor Başkanı örgüt lideri olurdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı  ayaklanmaya çağırıyor. Ben de örgüt üyesi olurdum. Sivasspor maçı ile ilgili çok enteresan konuşması var.

SİVAS Başkanı Mecnun Otyakmaz ile Zeki Mazlum aralarında konuşuyorlar. ‘Senin oradan birileri 1 milyon canlı para ile geldiler' diyor. Zeki Mazlum şu yanıtı veriyor: “Trabzonlu iş adamları 5 milyon dolar verir, hele ki Ak Parti teşkilatı!”

Bana ‘Ergenekon'un kasası' bile dediler

“BENİ Olgun Peker'den Sedat Peker'e bağlamak. Beni Ergenekon'a bağlayacaklarını düşünüyorlar. Bu şike davası değil. 10 sene de geçse, 20 sene de geçse ölmezsem doğrusunu ortaya çıkartmak için savaşacağım. Biz şike yapmadık, şike böyle mi yapılır?

ERGENEKON'UN kasası diyorlardı bana ama bağlayamadılar. Biz çok rahatız. Fezlekede diyor ki F.Bahçe yöneticileri Trabzonspor'un yaptığı şike ve teşviği önlemek için çalışmalara  başladılar. O zaman bunun belgeleri olmalı. Varsa bu belgeler nerede?”