SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim , biraz zorunluluk biraz da Real Madrid maçını düşünerek Antalyaspor karşısında rotasyona gitti. Hafif sakatlıkları bulunan Selçuk ve Sneijder'in yanı sıra ülkesinden geç dönen Muslera sahada yoktu. Yeni transfer Bruma ise yedek kulübesindeydi. Sneijder'in yokluğunda Galatasaray sahaya 4-4-2 dizildi , tıpkı Terim'in A milli takımı gibi. Maç öncesinde Selçuk ve Sneijder gibi iki kreatif oyuncunun yokluğu nedeniyle “pozisyon sıkıntısı yaşanır mı?” sorusu akla geldi. İlk 10 dakikayı çıkarsak Galatasaray iki yıldızını aradı.(ilk devre için)

Atamayana Atarlar !

Altın kural kendini bu kez Arena'da gösterdi. Sayısız pozisyondan yararlanamayan Galatasaray'ın kalesini bulan ilk top gol oldu. İlk 45 dakikanın en kötüsü Drogba ikinci yarıda adeta dirildi. Sarı kırmızı formayla ligde haftalardır gol atamayan Drogba suskunluğuna da Antalyaspor karşısında son verdi. İkinci yarı Terim'in müdahaleleri maçı tek kaleye çevirdi. Bruma ,Umut ve Sabri ile maçı hareketlendiren Galatasaray Drogba'yla eşitliği yakaladı. Golde Sabri'nin ortası dikkat çekiciydi.

Yeni transfer Bruma sahada kaldığı 30 dakikada hızı ile dikkat çekti. 86. dakikada çıkardığı şut ise kalitesinin bir başka göstergesiydi.

90 Dakika şaka gibi bir maç izledik. Maçın berabere bitmesi mucizeydi ve mucize gerçekleşti.

Unutulmayacaksın Metin Oktay

Ölümünün 22. Yılında rahmetle ve saygıyla andık Metin Oktay'ı. Ömrünü Galatasaray'a ve Fair-Play'e adayan büyük golcüyü elbette taraftar unutmazdı unutmadı da ! Nur içinde yat Taraftarın sevgilisi büyük insan…