SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samimi değiller!

Beşiktaş Sportif Direktörü Özen’in “1 ay içinde imza atar” dediği Fernandes cephesinden gelen haberler bu yönde değil... Yönetimin tavrını samimi bulmayan Portekizli yıldız sözleşme uzatmaya sıcak bakmıyor.

Güncellenme: 08:44, 13/09/2013
Samimi değiller!

Kara Kartal'da Manuel Fernandes krizi bitmek bilmiyor… Sportif Direktör Önder Özen'in “1 ay içinde imza atar” dediği Portekizli süperstar için Başkan Fikret Orman da önceki gün yaptığı açıklamada “Beşiktaş'ta kalmayı Fernandes istemeli. Burada kendisini buldu, taraftarlar özdeşleşti. Fedakarlık yapmasını bekliyoruz. En kısa sürede anlaşacağımızı düşünüyoruz” ifadesini kullanmıştı. Ancak AMK'nın edindiği bilgilere göre Manu cephesinden gelen haberler siyah-beyazlı taraftarlar açısından pek iç açıcı değil…

Yönetimin kendisiyle olan ilgisini yeterli bulmayan Portekizli yıldız, hakkında ortaya atılan “3 milyon euro imza parası istiyor” haberlerinden de oldukça rahatsız. Yönetimin tavrının samimi olmadığını düşünen Manuel Fernandes yakın çevresine kendisi için her şeyin para demek olmadığının altını çizip, bu konudaki rahatsızlığını dile getirdi.

Sezona çok iyi bir başlangıç Fernandes 3 asist, 1 golle Beşiktaş'ın zirveye oturmasında önemli rol oynadı. Siyah-beyazlı taraftarların çok sevdiği Manuel Fernandes ile mayıs ayından bu yana sözleşme yenilenmesi bekleniyor. Ancak yılan hikayesine dönen Manuel Fernandes konusunda siyah-beyazlı yönetim elini çabuk tutmazsa yerli yabancı birçok kulübün talip olduğu yıldız oyuncu Kara Kartal'ın elinden uçabilir…

ALMEIDA’NIN DA DURUMU BELİRSİZ

Beşiktaş’ın sözleşme yenilemek için çalışmalarını sürdürdüğü Hugo Almeida konusunda da somut bir adım atılmış değil. Werder Bremen’den transfer edildiğinde bonservisinin yarısı için 2 milyon Euro ödenen Portekizli futbolcu imza atmazsa, sezon sonunda bedelsiz olarak Beşiktaş’tan ayrılacak. Ailevi sorunları nedeniyle ülkesine dönmeyi düşünen Almeida, sezon başında da birçok kulüple temasa geçmişti. Ancak sonunda Portekizli oyuncu Beşiktaş’ta kalmıştı.

Alican ESENCİ / AMK