SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her şey Sivasspor maçı öncesi başlamıştı. Kadroda ismini göremeyen Moussa Sow, Twitter'dan “Neden kadroya alınmadığımı ben de bilmiyorum” yazınca işler daha da sarpasardı. Fenerbahçe maçı 5 golle kazansa da camia Sow kriziyle çalkalandı. Teknik direktör Ersun Yanal, Senegalli oyuncunun sosyal medyada konuyu büyütmesi ve bir televizyon kanalına konuşmasıyla konu tırmanmıştı.

Ersun Yanal'ın tavrı netti: Çalışan formayı giyer… Yöneticilerin araya girmesi ve Moussa Sow'un milli takım kampından telefonla hocasını arayıp özür dilemesi krizi yumuşattı. Ancak yine de gözler ikili arasındaki görüşmeye çevrilmişti.

WEBO TRİBÜNE

Moussa Sow, milli takım kampından döndü ve Ersun Yanal ile bir araya geldi. Sow özür dileyerek başladığı konuşmasında “Duygusal tepki verdiğimin farkındayım. Bizlerden daha çok çalışmamızı istiyorsunuz. Dediğiniz gibi yapıyorum. Çalıştım daha da çalışarak o formayı yeniden giymek istiyorum” dedi.

Yanal ise oyuncusuna kendisi dahil hiçbir futbolcuyla problemi olmadığını tekrarladı ve kriz ikilinin tokalaşmasıyla sona erdi.

Şimdi Senegallinin Kasımpaşa deplasmanında sahaya dönmesi beklenirken tribüne çıkacak oyuncu Webo olacak. Buna göre Yanal, Sivas sonrası kazanan kadroda Sow ile Webo değişikliği yapacak, Cristian, Yobo, Webo ve Kadlec tribüne çıkacak.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK