SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un defans oyuncusu İbrahim Öztürk, Beşiktaş maçının önemini bildiklerini, çok iyi çalıştıklarını ve bunun karşılığını almak istediklerini söyledi.

Öztürk, antrenman sonrası yaptığı açıklamada, Beşiktaş maçının camia için öneminin çok farklı olduğunu belirtti. Taraftarların da bu maça ayrı bir değer verdiğini ifade eden İbrahim, “Beşiktaş maçının önemini bilmiyoruz. Herkes çok iyi çalışıyor. İnşallah bunun karşılığını alırız. Taraftar zaten bizi her zaman çok iyi destekliyor” dedi.

İbrahim Öztürk, maçın 90 dakika olduğunu anımsatarak, “Taraftarlarımızdan ricam hakemin bitiş düdüğüne kadar bizi desteklesinler. Maç içinde her türlü şey olabilir. Önemli olan maç bitiminde sonuca ulaşsınlar. Ayrıca lig uzun bir maraton. Lig sonunda gülen taraf olmak istiyoruz” diye konuştu.

Avrupa kupalarından elenmelerinin takım üzerinde farklı ve olumsuz etkisi olduğunu anlatan İbrahim Öztürk, “Öz güven kaybı yaşadık ve ciddi sıkıntıya girdik. Ancak puanlar almaya başladıkça öz güvenimiz geri gelmeye başladı. Daha iyi olacağız. Bu takım daha iyisini daha fazlasını yapabilecek güçte. Bu daha başlangıç, inşallah çok daha iyisi olacak” ifadesini kullandı.

İbrahim Öztürk, fikstürle ilgili bir soruyu ise şöyle yanıtladı:

“Fikstürle ilgili kolay veya zor gibi bir değerlendirme yapamayız. İçeride ve dışarıda oynayacağımız maçlar var, her biri 3 puan değerinde. Hiç ummadığımız, kolay gördüğümüz bir maçta puan kaybedebiliyor, yine ummadığın bir karşılaşmadan da puanlar alabiliyorsun. Önemli olan sezon sonunda maksimum puanı almak. Biz her maça 3 puan parolasıyla hazırlanıyoruz. Her maç zordur. Kolaylaştıran taraf biz olacağız.