SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman dün CNBC-e'de katıldığı Finans Cafe programında önemli mesajlar verdi. Moderatör Melda Yücel'in “Geçen sezon ‘Feda yılı' idi. Bu sezonun bir ismi var mı?” sorusuna “İsmi inşallah şampiyon Beşiktaş olur” cevabını veren Orman şunları kaydetti: “Geçen sene ayağımızı yere basma senemizdi, bu sene yeniden yapılanma senemiz. Önümüzdeki sezon yeni stadımızla birlikte, dünya kulübü olmanın adımlarını herkes görecek. Tünelin ucundaki ışık çok yakın.”

YILLIK 70 MİLYON DOLAR

AMK'nın dün manşetten duyurduğu yeni stat inşaatının geç kaldığı haberini doğrulayan bilgiler verip, “Stadın yeni sezona yetişmemesi için bir neden yok ama çok geç kalındı” diyen Fikret Orman, “15 Ağustos'taki ilk maçımızı yeni statta yapmak istiyoruz. Yeni stattan yıllık 70 milyon dolar gelir bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Çarşı için locasız olan yeni açık tribününü ayırdıklarını belirten Orman, bu bölgeyi koltuksuz yapmaya sıcak baktıklarını ancak buna TFF'nin izin vermesi gerektiğini vurguladı. Vodafone Arena'da her bütçeye göre koltuk olacağını bildiren Fikret Orman, Kart 1903'ü olmayanlara bilet ve kombine satmayacaklarını kaydetti. Başkan, Kurban Bayramı sonrası yeni stadın lansmanını yapacaklarını açıklarken stadın 42 bin kişilik kapasitesinin arazi şartları nedeniyle artamayacağını söyledi.

HİSLERİMİZ KARŞILIKLI

Fernandes için, “Bizim hislerimiz karşılıklı. Fernandes de Beşiktaş'ı kaybetmek istemiyordur. En kısa sürede anlaşacağız” diyen Fik-ret Orman, Ronaldinho için ise “Ahmet Nur Çebi ilgileniyor. 10 Kasım'da çalışmalar yeniden başlayacak” diye konuştu. Beşiktaş Başkanı, Yıldırım Demirören ile borçları indirmek için görüşeceklerini sözlerine ekledi.