SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak seriye bağladı

TT Arena’da art arda 6 maçta gol attı, ligde üst üste 7 hafta ağları sarstı. Kral Burak gollerini Milli Takım’a da taşıdı ve elemelerde 4 maçlık gol serisi yakaladı.

08:57 -
Burak seriye bağladı

2012 yazında sözleşmesinde yazan “5 milyon euroya serbest kalır” maddesi, Burak Yılmaz'ın kaderini değiştirdi. Galatasaray bu parayı Trabzonspor'a ödedi ve Burak Florya'ya geldi. Milli forvet hem sarı-kırmızılı hem de ay-yıldızlı forma ile öyle kritik goller attı ki “Kral” lakabını boşuna almadığını gösterdi. 1 senede değerini katladı.

BURAK YILMAZ’IN YAKALADIĞI SERİLER

LİGDE geçen sezon Türk Telekom Arena'da üst üste 6 iç saha maçında gol kaydetti. Galatasaray formasıyla Bursa, Akhisar, Eskişehir, Kayseri, Karabük ve Gaziantep'i boş geçmedi.

ŞAMPİYONLAR Ligi'nde art arda 6 maç gol attı. Arena'da ve Romanya'da Cluj'a, Arena'da Manchester United'a, Portekiz'de Braga'ya, Arena'da ve Almanya'da Schalke'ye acımadı.

ÜST üste ligde 2 sezon gol kralı olmayı başardı.

DÖRT büyüklerde forma giyen iki futbolcudan (diğeri Sergen Yalçın) biri Burak Yılmaz.

LİGDE aralıksız 7 hafta gol attı. Geçen sezon Elazığ, Gaziantep, Sivas, Fenerbahçe ve Trabzon ağlarını sarsmıştı. Yeni sezonda da Gaziantep ve Bursa'yı avladı. A milli formayla elemelerde üst üste 4 maçta gol attı. Deplasmanda Andorra, Kadıköy'de Macaristan, Kayseri'de Andorra filelerini havalandırdıktan sonra Bükreş'te Romanya'ya da gol attı.