SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak seriye bağladı

TT Arena’da art arda 6 maçta gol attı, ligde üst üste 7 hafta ağları sarstı. Kral Burak gollerini Milli Takım’a da taşıdı ve elemelerde 4 maçlık gol serisi yakaladı.

Güncellenme: 08:57, 12/09/2013
Burak seriye bağladı

2012 yazında sözleşmesinde yazan “5 milyon euroya serbest kalır” maddesi, Burak Yılmaz'ın kaderini değiştirdi. Galatasaray bu parayı Trabzonspor'a ödedi ve Burak Florya'ya geldi. Milli forvet hem sarı-kırmızılı hem de ay-yıldızlı forma ile öyle kritik goller attı ki “Kral” lakabını boşuna almadığını gösterdi. 1 senede değerini katladı.

BURAK YILMAZ’IN YAKALADIĞI SERİLER

LİGDE geçen sezon Türk Telekom Arena'da üst üste 6 iç saha maçında gol kaydetti. Galatasaray formasıyla Bursa, Akhisar, Eskişehir, Kayseri, Karabük ve Gaziantep'i boş geçmedi.

ŞAMPİYONLAR Ligi'nde art arda 6 maç gol attı. Arena'da ve Romanya'da Cluj'a, Arena'da Manchester United'a, Portekiz'de Braga'ya, Arena'da ve Almanya'da Schalke'ye acımadı.

ÜST üste ligde 2 sezon gol kralı olmayı başardı.

DÖRT büyüklerde forma giyen iki futbolcudan (diğeri Sergen Yalçın) biri Burak Yılmaz.

LİGDE aralıksız 7 hafta gol attı. Geçen sezon Elazığ, Gaziantep, Sivas, Fenerbahçe ve Trabzon ağlarını sarsmıştı. Yeni sezonda da Gaziantep ve Bursa'yı avladı. A milli formayla elemelerde üst üste 4 maçta gol attı. Deplasmanda Andorra, Kadıköy'de Macaristan, Kayseri'de Andorra filelerini havalandırdıktan sonra Bükreş'te Romanya'ya da gol attı.