SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Mil­li Fut­bol Ta­kı­mı­mı­z'­ın An­dor­ra ve Ro­man­ya ga­li­bi­yet­le­riy­le, grup­ta­ki şan­sı­nı art­tır­ma­sı sa­de­ce ta­raf­tar­la­rı de­ğil, fut­bol­cu­la­rı da faz­la­sıy­la mo­ti­ve et­miş du­rum­da. Öy­le ki Fa­tih Te­ri­m'­in gö­re­ve gel­me­si­nin ar­dın­dan umut do­lu cüm­le­ler kur­ma­ya baş­la­yan mil­li fut­bol­cu­la­rı­mız, ar­tık umut­tan da öte id­di­alı ko­nuş­ma­ya baş­la­dı.

Bunun son örneği ise başkent Bükreş'te 2-0 kazanılan Romanya maçının ardından yaşandı. Takım soyunma odasında sevinirken teknik direktör Fatih Terim'in cep telefonundan arayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tüm takımı tebrik etti. Bu sırada telefonu isteyen takım kaptanı Arda Turan'ın kurduğu cümle ise takımın 2014 Brezilya'ya gideceğine nasıl inandığının en büyük göstergesiydi.

Telefonu eline alan Arda, Erdoğan'a “Başbakanım, kusura bakmayın. Sizi bir 16 saat daha uçuracağız” deyince soyunma odasında alkış kıyameti koptu. Çünkü Erdoğan, geçen hafta Türkiye'nin Olimpiyat adaylığı için Arjantin'e 16 saatlik bir uçuş gerçekleştirmişti. Dünya Kupası'nın yapılacağı Brezilya'ya da 16 saatte gidiliyor ve Arda'nın bu cümlesi, Türkiye'nin 2014 Brezilya'da yerini alacağını iddia ediyordu.

Raşit ALTUN / AMK

Yayınlanma Tarihi:08:42,