SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alves’e büyük tepki!

Brezilya ve İspanya basını, Fenerbahçeli futbolcu Bruno Alves'in sert futbolunu manşetlere taşıdı. Bazı gazeteler Alves için, "Sen futbolu bırak, boksör ol" tavsiyesinde bulundu.

Güncellenme: 12:41, 12/09/2013
Alves’e büyük tepki!

Bruno Alves’in, Portekiz’in Brezilya ile oynadığı milli maçta Neymar’a attığı dirsek, hem Brezilyalıları hem de İspanyolları çileden çıkardı. İki ülke basını, Alves için sert başlıklar atarak bu oyuncunun futbolcudan çok boksöre benzediğini yazdı. İspanya’da yayınlanan El Mundo Deportivo Gazetesi, “Dehşet verici dirsek” başlığını kullanarak, karşılaşmanın daha yarım saati dolmadan Bruno Alves’in yıldız futbolcuyu saf dışı bırakmaya çalıştığını belirtti.

Sport gazetesi ise, “Bruno, attığı dirsek vuruşu ile Neymar’ı nakavt etti” başlığını kullandı. Gazete, Barcelonalı oyuncunun yüzüne aldığı dirsek yüzünden saha içinde doktor müdahalesine tabii tutulduğunu da vurgulayarak, Fenerbahçeli oyuncunun, bu yıldızı durdurmanın yolu olarak darbeleri seçtiğini belirtti. Marca gazetesi de, Bruno Alves’in, Bernard’ın hayalarına basarak, Neymar’ın yüzüne vurarak Brezilya ataklarını durdurmaya çalıştığını ifade etti.

Brezilya da yayın yapan Globoesporte gazetesi ise, “Portekiz sahada şiddeti seçti, şiddetin adı da Bruno Alves” başlığı altında Fenerbahçeli oyuncunun futboluna sert eleştiriler getirdi. Lancenet gazetesi de, Bruno Alves Neymar’ı karşılaşmanın daha ilk dakikasından itibaren takibe alarak darbelerle durdurmaya çalıştığını savundu.