SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Yeni stadın yapımı planlanan süreyi geçebilir. Hem Gezi olayları hem de hafriyat sorunu bizi en az bir ay geciktirdi. En büyük korkum, stadın yeni sezona yetişmemesi.”

Tekirdağspor maçı sonrası sağ kolu Ahmet Nur Çebi'nin düzenlediği yemekte, Beşiktaşlı yöneticiler ve sanatçılarla bir araya gelen Beşiktaş Başkanı Orman, yeni stat konusunda itiraf gibi açıklamalar yaptı. Yemekte futbol takımıyla ilgili birçok soruyu rahatlıkla yanıtlayan Orman, konu yeni stat inşaatına geldiğinde ise sıkıntı yaşadıklarını kabul etti. Planlanan programın çok gerisinde olduklarını belirten Beşiktaş Başkanı şunları söyledi: “Yeni stadın temelini eylül ayı başında yapacağımızı planlamıştık. Bu önce ekim başına sonra da ekim sonuna ertelendi. Bu tarihi üç kez öteledik. Yeni stadın yapımı planlanan süreyi geçebilir. Bunun olmasını tabii ki istemeyiz ancak hem Gezi Parkı olayları hem de hafriyat sorunu bizi en az bir ay geciktirdi…”

HAFRİYATI YENİKAPI’YA DÖKÜYORLARDI AMA…

Stattan çıkan hafriyatın Yenikapı'da yapımına devam eden yeni miting alanına döküldüğünü belirten Fikret Orman son dönemde ise işlerin aksadığını kabul etti. Orman, “Son dönemde hafriyatı Yenikapı'ya değil daha uzağa taşımamız isteniyor. Bu da işi çok uzatıyor. Biz elimizden geleni yapıyoruz ama en büyük korkum, stadın yeni sezona yetişmeme ihtimali” diye konuştu. Beşiktaş Yönetimi, yeni sezona yeni ismiyle Vodafone Arena'da başlamayı planlıyordu.

Ersoy ÖZDEM/AMK