SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fener’in yerine Trabzonspor Beşiktaş’ın yerine Bursaspor

Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA) dün Cenevre’de yapılan toplantısında F.Bahçe ile Beşiktaş olağan üyelikten, birleşik üyeliğe düşürülürken, yerlerine Trabzon ile Bursa alındı.

Güncellenme: 08:48, 11/09/2013
Fener’in yerine Trabzonspor Beşiktaş’ın yerine Bursaspor

UEFA'nın verdiği Avrupa Kupaları'ndan men cezası CAS tarafından onanan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a bir kötü haber de Avrupa Kulüpler Birliği'nden (ECA) geldi. ECA'nın dün Cenevre'de yapılan toplantısında sarı-lacivertliler ile siyah-beyazlıların olağan üyelikleri düşürüldü. Birleşik üyeliğe gerileyen bu iki kulübümüzün yerlerine Trabzonspor ile Bursaspor olağan üyeliğe yükseltildi. 53 ülkeden 214 üyesi bulunan oluşumda olağan üyelik için iki şart söz konusu. Bunlardan birincisi bağlı bulunduğu ülke federasyonunun en üst liginde oynaması. Diğeri ise Avrupa Kupaları'na katılımda herhangi bir engel bulunmaması.

TÜRKİYE’DEN TOPLAM 5 ÜYE VAR

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yanısıra Yunanistan'dan Panathinaikos yerine Atromitos, Sırbistan'dan B.Podgorica'nın yerine Zeta, Ukrayna'dan ise M.Kharkiv yerine Dnipro olağan üyeliğe yükseltildi. ECA'nın Türkiye'den Beşiktaş, G.Saray, F.Bahçe, Trabzon ve Bursa olmak üzere 5 üyesi var.