SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Başkan istedi,ben de Bosingwa'yla görüşüp gelmesini sağlamıştım. Türkiye'de olmama ilk etapta insanlar şaşırdı. Ama artık buraya gelmek isteyen çok arkadaşım var”

Trabzonspor'un flaş transferi Florent Malouda, Lig TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Bordo-mavili takıma imza atmadan önce Brezilya, Fransa ve Yunanistan'dan teklifler aldığını belirten 33 yaşındaki futbolcu, “Ben Türkiye'yi seçtim, benim için doğru bir karardı. İlk etapta insanlar çok şaşırdı. Ama şimdi buraya gelmek isteyen pek çok arkadaşım var. Kariyerli oyuncuların Süper Lig'de oynaması, kaliteyi ve bilinirliliği arttırıyor. Bosingwa hem Porto hem de Chelsea'de Şampiyonlar Ligi kazandı, şimdi burada. Gelmesinde zaten etkim var. Başkanımız kendisiyle görüşmemi istedi, ben de elimden geleni yaptım. Bosingwa da burada olmaktan dolayı mutlu” dedi.

37'YE KADAR OYNARIM

Bu noktalara gelmek için çok çalıştığını vurgulayan Malouda, “Zorlu aşamalardan geçtim, ama hiç yılmadım. Tabii bazen şans faktörü de yanımdayımdı, ama her şeyi yaptım. Fiziksel olarak iyi durumdayım ve 36-37 yaşıma kadar oynamak istiyorum. Türkiye'deki kariyerim bittikten sonra 1 yıl da olsa Brezilya'da forma giymeyi amaçlıyorum. Çünkü çocukluğum Güney Amerika'da geçti ve Brezilya ligini hep takip ettim. Orada bir statta maça çıkmak güzel olur” ifadesini kullandı.

15'İMDE BIRAKIP GİTTİM

Yaptığı en çılgın şeyin 15 yaşındayken bütün sevdiklerini bırakıp futbol için Fransa'ya gitmek olduğunu dile getiren başarılı oyuncu, futbol sonrası planını da anlattı. Malouda, “20 yıldır oynuyorum. Futbolun içinde de kalabilirim, dışında da. Bir derneğim ve kendime ait şirketlerim var. Ailem kalabalık. Sonrasını hiç düşünmedim. Şu anda sadece saha içine odaklandım” diye konuştu. Trabzon'da henüz bir eve geçmediğini vurgulayan Fransız oyuncu, “Bu işi halletttikten sonra yeni şeyler öğrenebilirim. Gitar ya da davul çalabilirim” açıklamasını yaptı.

HOCAYA ÇOK İNANIYORUZ

Son olarak Türk futboluyla ilgili de görüş belirten Malouda, “Türk futbolu ile Tür kültürünü yavaş yavaş tanıyorum. Bir benzerlik var, taraftar ile futbolcu arasında. O da tutku. Türk futbolcusu tutkulu.. Hatta yetenek de var. Ama bazen aşırı tutku hata getirebilir” dedi. Hocası Mustafa Akçay'ı da çok desteklediğini söyleyen tecrübeli oyuncu, “6-7 haftadır tanışıyoruz. Bize inanıyor, biz de hocaya. Ama önemli olan oyuncuların birbirlerine inanması. Eğer birlektiği sağlarsak başarı gelir” yorumunu yaptı.