SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşma başladı.

1′ Maçın hemen başında Semih Kaya ile Ciprian Marica mücadelesinde Marica’yı düşüren Semih sarı kartla cezalandırılıyor.

4′ Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına gelen topu savunmamız uzaklaştırdı. Ardından sağ kanattan bir orta daha yapıldı ve kafa vuruşunda top kalecimiz Volkan’da kaldı.

6′ Sol kanattan gelişen Romanya atağında Stancu, son çizgiye kadar inip ortasını yapmak istedi ama savunmamıza çarpan top kornere gitti.

9′ Ceza sahası önünde Umut’un pasıyla topla buluşan Burak Yılmaz çok önemli bir gol pozisyonunu değerlendiremedi ve topu kaleciye nişanladı.

11′ Romanya yarı alanında topla buluşan Umut, rakibinin sert müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

13′ Gelişen Türkiye atağında rakip savunmanın uzaklaştıramadığı topu Caner Erkin alıyor. Rakip kaleye soldan yönelen Caner’in ceza alanı dışından şutunda kaleci Ciprian Tatarusanu topa sahip oluyor.

15′ Kalemizde önemli bir tehlike atlattı. Soldan yapılan ortada Volkan kalesinden çıktı. Ceza sahası dışına açılan topu Tanase kaleye gönderdi. Çizgi üzerinde Caner’in kafasıyla müdahale ettiği top üst direkten geri döndü.

17′ Cepheden Arda ile gelişen atakta, Arda topu savunmanın arasındaki Selçuk İnan’ı görüyor. Selçuk savunma arkasına kaçan Umut’u düşünüyor. Umut ceza alanında topu önüne almak isterken Alexandru Matel araya girerek pozisyonu uzaklaştırıyor.

18’Etkili gelişen atağımızda sağ kanattan Gökhan Gönül, kale sahası içine yerden ortasını gönderdi ama Burak’tan önce kaleci topun sahibi oldu.

19’Sol kanattan gelişen atağımızda Caner, ceza alanına sert bir orta kesti ve gelen topu Romanya savunması kornere gönderdi.

20′ Sol köşeden Selçuk’un ceza sahasına ortaladığı kornerde kaleci topu yumruklarıyla uzaklaştırdı.

22′ Sol kanatta topla buluşan Caner’in ortasına Burak harika bir kafa vuruşu yaptı ve Millilerimiz 1-0 öne geçti.

24’Sağ kanattan gelişen Romanya atağında Matel, ceza alanına ortasını gönderdi ama Volkan’ın yumrukladığı topu savunmada Ömer uzaklaştırdı.

27′ Romanya atağında Ciprian Marica sağ kanatta topla buluşur buluşmaz topu içeri çeviriyor. Marica’nın çevirdiği ortaya hareketlenen Bogdan Stancu topa ayak koyuyor. Stancu’nun vuruşunda topun önüne kayan Ömer Toprak topu engelliyor.

30’Gelişen Romanya atağında sol kanatta topla buluşan Tanase, ceza alanına girip son çizgiden topu kale sahası içindeki Stancu’ya gönderdi ama Stancu’yla beraber savunmamızda topa hamle yapınca top Milli takımımızda kaldı.

32’Sol kanattan gelişen Romanya atağında Pintilii ceza alanına girdi ama savunmamızdan sıyrılamadı.

33′ Sağ çaprazdan Torje’nin yaptığı sert vuruşta savunmamız topun önüne yatarak kaleye gitmesine engel oldu.

34’Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortayı savunmamız uzaklaştırdı.

35’Romanya’nın kullandığı köşe vuruşunda Selçuk, ceza alanı içindeki ikili mücadelede bir sakatlık geçirdi ve şu anda tedavisi yapılıyor.

36’Selçuk İnan’ın tedavisi oyun alanının kenarına taşındı. Şu an oyun alanında 10 kişiyiz.

37′ Tedavisi tamamlanan Selçun İnan oyuna geri döndü.

39’A Milli takım atağında Romanya kalesine uzak bir noktada topla buluşan Selçuk, kaleye sert bir şut gönderdi ama top üst direğe yakın bir mesafeden dışarıya gitti.

40’Sol kanattan gelişen Romanya atağında savunmamız topu söktü aldı ve ardından Burak Yılmaz hızla topu taşımak isterken Rat’ın sert müdahalesiyle yerde kaldı. Rat, sarı kart gördü.

41′ Umut’un pasında topla buluşan Burak Yılmaz, Ovidiu Hoban’ın müdahalesiyle yerde kalınca Svein Oddvar Moen faulü belirliyor. Kaleyi cepheden gören tehlikeli bir noktadan frikik kazanıyoruz.

42′ Topun başına geçen isimlerden Burak Yılmaz şut yerine solundaki Caner’i düşünüyor. Burak’ın pasıyla sol çizgiye inen Caner’in ortası savunmadan sekerek kornere çıkıyor.

43′ Kazanılan korneri Selçuk İnan kullanıyor. Selçuk’un ortasında Rumenler topu karşılayarak tehlikeyi uzaklaştırıyor.

45’Mücadelenin Norveçli hakemi ilk yarının sonuna 3 dakika ilave etti.

45’Romanya savunmasında topla buluşan Matel, ceza alanımıza yüksek bir top gönderdi ama savunmamızın kontrolündeki top Volkan’a kadar geldi.

45’Gelişen Romanya atağında yarı alanımızda topla buluşan Hoban’ın sert şutu üstten dışarıya gitti.

İlk yarı sona erdi. Türkiye:1 Romanya:0

46’İkinci yarı Romanyalı oyuncuların vuruşuyla başladı.

46′ Romanya ikinci devreye oyuncu değişiklikleriyle başlıyor. Ciprian Marica’nın yerine Alexandru Maxim oyuna giriyor.

46′ Adrian Popa oyuna giren bir başka isim olurken, Gabriel Torje ikinci yarıda sahada yer almıyor.

48′ Romanya atağında sağ kanattan ceza alanına yapılan ortada Stancu’nun kafa vuruşu Volkan’da kaldı.

50’Sağ kanattan gelişen atağımızda Gökhan Töre’nin ceza alanına ortasında herkesi aşan top dışarıya gitti.

53’Gelişen atağımızda Gökhan Töre, rakip yarı alanda iki rakibinden sıyrılıp ceza alanına giren Umut’a ara pasını attı ama Umut karşı karşıya pozisyonda topu kaleciye nişanladı.

57′ Sol kanatta topla buluşan Razvan Rat ceza alanına adrese teslim bir orta yapıyor. Rat’ın ortasına yükselen Bogdan Stancu kafa vuruşuyla ağları havalandırıyor; fakat ofsayt bayrağı Stancu için havada.

58’Romanya savunmasında topla buluşan Matel, sağ kanattaki Popa’ya uzun bir pas attı ama Popa topu oyun alanının içinde tutamadı.

59’Hızlı gelişen Romanya atağında Maxim, ceza alanı sağ çaprazından kaleye şutunu çekti ama savunmamıza çarpan top kornere gitti.

60’Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunmamız topu karşıladı.

61’Sağ kanattan gelişen atağımızda Gökhan Gönül, ceza alanına ortasını yapmak istedi ama savunmaya çarpan top kornere gitti.

62′ Sağ kanattan kazanılan korneri Selçuk İnan kullanıyor. Selçuk’un ortasına yükselen Burak Yılmaz topu kafayla indiriyor. Sol kanada açılan topu Mehmet Topal takip etse de atağın devamını Romanya savunması önlüyor.

63′ Sol kanattan topla ilerleyen Arda Turan, arka direğe hareketlenen Gökhan Gönül’e ortalıyor. Gökhan sağ çaprazdan topu kafayla içeri çeviriyor. İçeriye hareketlenen Burak Yılmaz topa yetişemeyince Rumenler tehlikeyi uzaklaştırıyor.

65’Romanya atağında ceza alanımıza yüksek gönderilen topta Stancu, sağ çaprazda topla buluşmak isterken topu oyun alanında tutamadı. Bu arada zaman geçirdiği gerekçesiyle Volkan sarı kart gördü.

67’Romanya, sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Maxim, ceza alanına ortasını yaptı ve top Romanyalı oyunculardan dışarıya çıktı.

69’Gelişen Romanya atağında ceza alanı içi sağ çaprazında topla buluşan Popa’nın sert şutu sol direkten döndü ve ardından savunmamız topu kornere gönderdi.

70’Kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunmamız topu uzaklaştırdı ve orta alan mücadelesinde rakibine sert faul yapan Arda Turan sarı kart gördü.

72’A Milli takımımızda oyuncu değişikliği. Burak Yılmaz oyundan çıkarken Olcay Şahan oyuna girdi.

73’Yarı alanımızda Popa ve Semih arasında gerçekleşen ikili mücadelede Popa, Semih’e faul yaptı.

76’Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada tam bir karambol yaşadık ve son olarak Semih, topu uzaklaştırdı.

78′ Romanya adına maçın son değişikliği gerçekleşiyor. Cristian Tanase oyundan çıkarken, Gheorghe Bucur oyuna dahil oluyor.

79’Sol kanatta topla buluşan Bogdan Stancu, iki savunmamızdan sıyrılmasının ardından kaleye sert şutu üstten dışarıya gitti.

80’Sol kanattan gelişen atağımızda Caner, pasını Arda’ya atmak istedi ama Arda topa yetişemedi ve top dışarıya çıktı.

83′ Sağdan Gökhan Töre’nin ceza sahasına yaptığı ortada arka tarafta Umut’un kafa vuruşunu savunma uzaklaştırdı.

84’Milli takımımızda oyuncu değişikliği. Gökhan Töre oyundan çıktı ve yerine Mevlüt Erdinç oyuna girdi.

85’Paslaşılarak kullanılan serbest vuruştan sonra ceza alanına yapılan ortada Umut’un ve ardından Caner’in kafa vuruşu kalecide kaldı.

86’Rakip yarı alanda kaptığımız topla bir anda kontra atağa çıktık ve Gökhan Gönül, ceza alanına girip son çizgiye indi ve pasını tam Selçuk’a atacağı sırada rakip araya girdi.

87’Sol kanattan Olcay, hızla rakip ceza alanına girdi ve son çizgi yakınlarından tam topu çevirecekti ki savunma topu kornere gönderdi.

88’Arda Turan, sol kanattan paslaşarak köşe vuruşunu kullandı ama daha sonra savunma baskı yaptı ve top bizden taca gitti.

90’Milli takımımızda son oyuncu değişikliği. Umut Bulut oyundan çıkarken yerine Ersan Gülüm oyuna girdi.

90’Maçın sonuna 5 dakika ilave edildi.

90’Romanya, yarı alanımızdan serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada Goian boş durumda kafa vuruşunu yaptı ama Volkan topun sahibi oldu.

90’GOL! GOL! GOL! Mevlüt Erdinç durumu 2-0 yaptı.

90’Gelişen kontra atağımızda Arda’nın pasında ceza alanında topla buluşan Mevlüt, ceza alanında düzgün açıyı bulduktan sonra sağ çaprazdan plase vuruşunda topu ağlara gönderdi.

Karşılaşma Milli takımımızın 2-0’lık üstünlüğüyle sona erdi.

 

ROMANYA-TÜRKİYE:

STAT: Bükreş Ulusal Arena SAAT: 21.00 HAKEM: Svein Oddvar Moen (Norveç)

ROMANYA: Tataruşanu, Matel, Chiricheş, Goian, Rat, Torje, Pintilii, Hoban, Maxim, Stancu, Marica

TÜRKİYE: Volkan, Gökhan Gönül, Semih, Ömer, Caner, Gökhan Töre, Selçuk, Mehmet Topal, Arda, Burak, Umut.

Yayınlanma Tarihi:18:47,