SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hüsran olacağı zihnimde ağırlıktaydı ama gönlümden zaferle bitirmemiz geçiyordu. Zihnim haklı çıktı… Olimpiyat oylamasının yapılıp da haklı sebeplerden alamadığımız organizasyonun ardından bir Yunanistan galibiyeti en azından yüzümüzde bir tebessüm yaratacaktı. İsveç maçında hem lig hem de oyuncu kalitesi olarak bizden düşük bir takım karşısında kazandık ama onda da 20'li sayılara çıkan maçta savunmada biraz gevşediğimiz zaman farkın tek haneli sayılara düştüğünü gördük.

TURNUVA boyunca takımdaki oyuncuların hiçbirisinin yerinde olmayı istemezdim. Orada bulunmak, odadan dışarıya çıkmak, yemeğe inmek hepsi işkence gibi gelir adama; takımdaki oyuncuların hepsinde bitse de gitsek düşüncesinin hakim olduğunu tahmin ediyorum. Hepsi bir an önce Türkiye'ye dönmeyi arzuluyordur. Ama sizleri bu düşünceye sevk eden, başta yöneticiler olmak üzere antrenör ve sizlersiniz. Çünkü sporcu olarak isteseydiniz başarırdınız.

ŞİMDİ hepimizin takkesini önüne koyup düşünme zamanı. Nerede yanlış yapıldı, ne olmalıydı, takımın kimyası nasıl kurulmalıydı, başarı mı hedeflenmeliydi yoksa genç oyunculara şans mı tanınmalıydı…

BEN hala federasyonun yabancı sayısını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü geçmişe baktığımızda iki yabancıyla oynarken daha başarılı olduğu ortada. Kulüp bazında bir oyuncunun sahada ne kadar süre alırsa o kadar tecrübe kazanacağını düşünüyorum. Bu takımlarımız şimdi mi daha başarılı yoksa geçmişte mi daha başarılıydı. Eski dönemlerde uzun oyuncu yetişmiyor derken şimdi de önümüzde guard sorunu var ve bu milli takımda da en büyük sorununun guard ve forvet pozisyonunda olduğu çok açık gözüktü. Hidayet'in oynamadığı maçta Ersan'ın daha konsantre olduğu ve rahat oynadığı için ikisinin arasındaki çekişme açıkça gözüktü.

PEKİ bu bağlamda Kerem Tunçeri neden kadroya alınmadı, Barış Ermiş ve Engin Atsür 17 yaşındaki İsveçli Hakanson'dan veya 92 doğumlu Jr. Gentile'den daha mı kötü oynarlardı? Hatta Tanjeviç memleketlisi Kenan Sipahi'yi alamaz mıydı?

EN önemlisi Cenk Akyol'un şampiyonluk sonrası yaptığı hareket görmezden gelinemez miydi? Sakat olduğu ileri sürülen Tutku Açık bile zaman zaman kullanılamaz mıydı? Türkiye'ye geri dönen oyunculardan Deniz Kılıçlı kadrodan neden çıkarıldı? BİR turnuva hüsranla bitti. Hepimiz üzüldük ama Ender Aslan'ın ve ağır bir sakatlık geçirdikten sonra sahalara dönüp gençlerin çoğundan daha fazla mücadele eden 35 yaşındaki Kerem Gönlüm'ün mücadelesi ve azminden genç oyuncuların çok fazla ders çıkartması gerektiğini düşünüyorum. Ve bu iki oyuncuyu da alkışlıyorum.

Yayınlanma Tarihi:09:44,