SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbolda büyük hayallerle gittiğimiz Slovenya'dan köyümüze ‘dev' bir hayal kırıklığı ile dönüyoruz… Dün Rusya ile son maçını oynayan 12 Dev Adam bu hale nasıl geldi diye konuşmamız gerekirken Federasyon Başkanı Turgay Demirel yine ‘günü kurtarma' peşinde. Demirel, FIBA'daki lobimizle 4 Wild Card'dan 1'ini kovalıyor. İnsanın aklına da doğal olarak “Alsak ne olacak ki?” sorusu geliyor. Ve Turgay Demirel, Wild Card peşindeyken koltuğunu korumak için yola birlikte çıktığı Tanjevic'i kurban verecek.

BOGDAN HOCA ‘THE END’

12 Dev Adam'ın direktörüyken, coach Orhun Ene'nin her işine karışan, ‘sömürgesi' gibi gördüğü takımı içten parçalayan Tanjevic sonunda Milli Takım'ı bırakıyor. Dün Rusya önünde son kez benchte yer alan Karadağlı ile yollar ayrıldı. Turgay Demirel bu şekilde ‘safra' atarak işten kurtulma peşinde. Böylelikle ‘günah keçisi' olarak Tanjevic'i öne atacak kendisi Wild Card'ı alarak yine ‘kahraman' olacak.

Turgay Demirel'e buradan soruyoruz: “Wild Card'ı alamazsan Japon yapıştırıcısı ile bağlandığın koltuğunu korumak için İstanbulkart'ın mı peşine düşeceksin?” 3 gündür Türk halkının duygularına tercüman oluyoruz. Masal duymak istemiyoruz. Tanjevic'in istifası yetmez, bize bu rezaleti yaşatan kim varsa gitsin istiyoruz. Ve ilk sırada da TURGAY DEMİREL adı yazıyor.

SPONSOR SAĞ OLSUN!

Slovenya'da sahada perişan olan Türkiye, Dünya Şampiyonası'na gitmek için şimdi masada uğraşıyor. 4 Wild Card'dan 3'ünü Rusya, Çin ve Brezilya alacak. 4. hak da muhtemelen bizim olacak. Bu ilk bakışta Turgay Demirel'in başarısı gibi görünecek.

FIBA'da lobi gücümüz yüksek ama biz doğruyu yazalım siz anlayın. Hepimiz Nasreddin Hoca ile büyüdük. Ne diyordu hoca: “Parayı veren düdüğü çalar” İspanya'daki turnuvanın sponsoru Türk şirketi BEKO. Sahada hak etmediğimiz Wild Card'ı işte böyle alacağız!

‘WILD CARD YETMEZ TURNUVAYI TAŞIYALIM’

Milli Takım'ın eski kaptanı İbrahim Kutluay, Türkiye Basketbol Federasyonu'na, coacha ve oyunculara yüklenmeyi sürdürüyor. Önceki gün “Utanç duydum” ifadelerini kullanan Kutluay dün de bombaladı: “Wild Card alıp Dünya Şampiyonası'na gitmek bile yetmez. Başarılı olmak için turnuvayı İspanya'dan Türkiye'ye taşımamız lazım”

ERDENAY’DAN AL HABERİ

12 Dev Adam'ın menajeri NTV Spor'a konuştu ve itiraflarıyla adeta takımın nasıl paramparça olduğunu anlattı. İbrahim Kutluay'ın takımı eleştirmesine tepki gösteren Erdenay “Bu sert sözler ona yakışmadı” dedi. Erdenay “Türkiye'nin Finlandiya'ya yenilmemesi gerekiyordu. Tanjevic ile bir konuda anlaşamadık. Ben Kerem Tunçeri'nin Kenan Sipahi'nin ve Barış Ermiş'in kadroda olmasını istiyordum, hiçbirini almadı” ifadelerini kullandı.

HİDO BASKETİ BIRAKIYOR

Basketbolda yaşadığımız hüsran sadece idari kademede değil takımda da radikal değişikliklere sebep olacak. NBA'de doping yüzünden 20 maç ceza aldıktan sonra Milli Takım'a kaptanlık yapan Hidayet Türkoğlu ‘berbat' bir turnuva geçirdi. Ağır eleştiriler alan Hido'nun artık Milli Takım kadrosunda yer alması beklenmiyor. Tecrübeli oyuncu sonunda gençlerin önüne açacak.

Yayınlanma Tarihi:09:14,