SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na Tokyo'nun ev sahipliği yapacağının açıklanmasının ardından gözler 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na çevrildi. Futbol Federasyonu (TFF), birden çok ülkenin düzenleyeceği EURO-2020'de yarı final ve final maçlarına ev sahipliği için başvuru yapmaya hazırlanıyor. TFF Başkanı Yıldırım Demirören imzasıyla yazılan başvuru yazısı bugün ve yarın UEFA'ya gönderilecek. TÜRKİYE gibi 2020 Olimpiyatları'nda umduğunu bulamayan İspanyollar da EURO-2020 için bastırıyor. Madrid şehri, yarı final ve final karşılaşmalarına ev sahipliği yapmak istiyor.

2020 SÖZÜ VERMİŞTİ AMA…

UEFA Başkanı Michel Platini önümüzdeki günlerde Türkiye'ye bekleniyor. Platini'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceği ve EURO-2020 zirvesinin gerçekleşeceği ifade ediliyor.

EURO-2016'yı ülkesi Fransa'ya kazandıran Platini, bir sonraki Avrupa Şampiyonası için Türkiye'ye söz vermişti.

AMK’YA AÇIKLAMIŞTI

UEFA Başkanı Michel Platini, 10 gün önce Monte Carlo'da AMK'ya konuşmuş, Fenerbahçe hakkında verilen CAS kararını değerlendirmişti. Platini, 2020 Avrupa Şampiyonası finaline ev sahipliği yapması için Türkiye'yi destekleyeceğini de sözlerine eklemişti.