SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olimpiyat gitti kavgası sürüyor

2020 ev sahipliği için Madrid’i eledik, Tokyo’yu geçemedik. Bir yanda 2024’ü düşünmeye başlarken diğer yandan sosyal medyada tartıştık.

Güncellenme: 09:43, 09/09/2013
Olimpiyat gitti kavgası sürüyor

Türkiye ilk kez bu kadar yaklaşmıştı bir olimpiyata ev sahipliği yapmaya. Dile kolay ilk kez 20 yıl önce istediğimiz organizasyonda finale kalmıştık. Madrid'i elemiş, Tokyo ile adaylık yarışı yapmıştık. 60'a karşı 36 oyla umutlarımızı başka adaylık elemelerine bağlamıştık. Üzüntülerini sosyal medyada paylaşanların dışında Türkiye'nin bu dev organizasyonunu alamayışına sevinenler de vardı. Sevinenlere en ilginç tepki ise Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan geldi. Kılıç, “Bir yanda Türkiye için 16 saat kesintisiz uçarak gecesini gündüzüne katanlar, öte yanda ‘Türkiye kaybetti' diye kına yakanlar” mesajını Twitter'daki takipçileriyle paylaştı. Kılıç bu mesajın hemen ardrından da bu kez “Kına stokları tükenmiş” dedi.

JAPONBALIĞINA KIYDI!

Buenos Aires'ten gelen üzücü haberin ardından şarkıcı Nihat Doğan'ın ilginç tweeti geldi. Türkiye, olimpiyatı Japonya'ya kaptırınca Nihat Doğan, “Sinirden evde beslediğim ‘japonbalığını' öldürdüm” şeklinde bir tweet paylaştı.

 

Yayınlanma Tarihi:08:58,