SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim ile birlikte basın toplantısına çıkan Burak Yılmaz şöyle konuştu “Romanya maçının ne anlama geldiğini biliyoruz. Son topa kadar mücadele edeceğiz. Fatih Terdim kazanma arzusu ve isteğini bize aşıladı. Buraya kazanmaya geldik. Kaybedecek bir şeyimiz yok” ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz’dan sonra konuşan Fatih Terim ise; “Sorularınızdan önce bilgilendirmem olacak. Andorra maçı sonrası sizlerin aracılığıyla pek çok kesime ricada bulunmuştum. Şu an kimileri için bir şey ifade etmese de umuda yürüdüğümüz, mucize için emek sarf ettiğimiz bir döneme olduğumuzu söyledim. Konuşarak, dedikodu yaparak, yorum yaptığını sanarak… Anladığım kadarıyla mesaj anlaşılmadı. Olayı netleştireyim ki bu konuları kaldıralım. Birincisi bu mümkünse Türk spor kamuoyuna yönelik… Lütfen tahminini, rüyasını, fikrini bilgiymiş gibi sunan hatta bunun için size olmayan kanıtlar süren duyumcu, dedikoduculardan uzak durun. Haber alıyorum, öğrenmek istiyorum veya öğrenirim sanıp büyük bir yanılgı içine düşmeyin. Hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hiçbir şeyin saklanmadığı bir dünyada, bilmeniz gereken her şeyi ilk ağızdan duyuyorsunuz zaten. İkincisi medya yöneticilerine sesleniyorum. Kanallarınızda haberci kimliğine bürünmüş kişiler var. Kanalınızın itibarını zarar veren kişileri ya uzaklaştırın ya da ek iş verin. İşi gücü olmayan bazı kimseler hak etmedikleri yerleri işgal ettiklerinden, aktarmaları için bir fırsat doğmuş oluyor. Sizler de bunun bir parçası oluyorsunuz. Yıllardır birbirimizi tanıyoruz. Sanılmasın ki eleştiriye açık değiliz. Bilgiyle harmanlanmış fikirlere açığız. Ben hiç olmadığı kadar açık ve şeffafım. Ancak sabrın da bir sınırı var. Bakıyorum da sabır SOS vermeye başladı. Hocamıza, oyuncularımıza bir şey tesir etmesin. Bunu hak etmiyoruz.” diyerek basın mensuplarına göndermede bulundu. Tecrübeli hoca Romanya maçıyla ilgili sorunlan sorulara ise; “Mucize arayışı içindeyiz. Kaybedeceğimiz kadar kaybettik. Bu nedenle çekineceğimiz bir şey yok. Romanya çok iyi bir takım. Son zamanların en güçlü Romanya Milli Takımı ile oynayacağız. Ancak ben oyuncularıma güveniyorum. İki şeyi oyuncularımıza çok anlatıyoruz. Bir hata yapmaktan korkmamaları, iki yenilmekten korkmamaları.”

“Romanya’nın gruptaki hakkını veriyoruz. Takımda grip salgını var ama futbolcularım oynamayı çok istiyor, çok istekliler. Her oyuncum hazır. Her oyuncum görev bekliyor. Türk Milli Takımı’nda hiçbir futbolcu görevden kaçmaz. Romanya’ya göre avantajımız şu; kaybedecek bir şeyimiz yok. Bugün son idmanda bir şey olmazsa sakatımız yok. Şikayet de etmiyorlar zaten.” ifadelerini kullandı.

Arjantin’de kaybedilen 2020 Olimpiyatları ve A Milli Basketbol takımı ile ilgili düşünceleri sorulan İmparator; “2020 Olimpiyatı için televizyon başında bekleyenlerden biri de bendim. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bizden de görev istediler, biz de gittik. Yarışmada kazanmak da kaybetmek de var. Muhakkak ki kazandığımız da olmuştur. Daha çok çalışmalıyız. Ama İstanbul’a çok yakışırdı. Final de başarıdır. Basketbol Milli Takımı zamanında önemli işler yaptı. Bir şampiyonada başarısız oldular diye bir şey diyecek halimiz yok.” dedi.

Romanya’ya geldiğinde Hagi ve Popescu ile görüştünüz mü sorusuna ise; “Hagi’yle gelir gelmez görüştüm. Popescu akşam gelecek. Onlar benim hayatımdaki çok önemli iki insan. Filipescu da Ilie de öyle. Galatasaray için de önemli. Onları her gördüğümde hem çok mutlu oluyorum hem de çok gurur duyuyorum. Onlar benim hayatımda gördüğüm çok önemli insanlar. Onlar benim ailemin parçası gibi. Sevgi, saygı, dostluk her zaman devam edecektir.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yayınlanma Tarihi:19:24,