SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Böylesi görülmedi

Futbol sahalarında ender görülen olaylardan biri Brezilya'da yaşandı. Sahaya girerek, golü önleyen masör takımının bir üst tura çıkmasında baş rolü oynadı

Güncellenme: 14:38, 09/09/2013
Böylesi görülmedi

Futbol sahalarında ilginçlikler her zaman görülüyor. Ancak Brezilya’da yaşanan bir olay ‘yok artık’ dedirtti. Brezilya Serie D Play-Off maçında sahaya giren bir masör bitime bir dakika kala yüzde yüzlük golü kale çizgisi üzerinden çıkardı. Tupi-Aparecidense maçı 2-2’lik skorla devam ediyordu. Konuk ekip deplasmanda attığı gol avantajıyla çeyrek finale çok yakındı. Ancak ev sahibine tur için 1 gol yetiyordu. 89. dakikada gelişen Tupi atağında mutlak pozisyonda forvet oyuncusu topa vurdu. Kale direğinin yanında bulunan Aparecidense’nin masörü Romildo Fonseca da Silva sahaya girerek, çizgiyi geçmekte olan topa üst üste iki kez müdahale etti ve golü önledi. Ev sahibi ekibin futbolcuları ve kenarda bulunan taraftarları Silva’yı kovaladı. Kendisini zorlukla soyunma odasına atan masör Silva canını zor kurtardı.

Olay adam: Özür dilerim

Mücadele 2-2 biterken, Romildo Fonseca da Silva, “Herşey bir anda gelişti. Topun kaleye girmekte olduğunu gördüm. Düşünmek için zaman yoktu ve birden hamle yapıp topu çıkardım. Sonrasında ne olduğunu bilmiyorum. Ama yaptığımdan dolayı özür diliyorum” dedi. Maç 2-2’lik skorla tescil edildi ve Tupi elendi. Ancak ev sahibi ekip Brezilya Yüksek Spor Mahkemesi’ne başvurdu. Karşılaşmanın iptal edilip, yeniden oynanma kararının çıkma olasılığı bulunuyor.

Aparecidense