SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bıktık masallarınızdan…

Avrupa Şampiyonası öncesi Federasyon Başkanı Turgay Demirel ile coach Bogdan Tanjevic “Madalya” diyordu ‘madara’ olduk. Yapıştığınız koltukları bırakın gidin, bizi de delirtmeyin

Güncellenme: 08:48, 09/09/2013
Bıktık masallarınızdan…

Turgay Demirel Dede ve Bogdan Tanjevic Amca, Avrupa Şampiyonası'nan başlangıç tarihi olan 4 Eylül öncesi sallanan koltuklarında Slovenya masalları anlatıyorlardı… Önce ilk 3'e girip gruptan çıkacaktık. Üst grupta kendimizi ilk 4'e atıp çeyrek final oynayacaktık. Sonra da madalya kazanacaktık… Buraya kadar uyudunuz mu? Uyanın efendiler uyanın, rezil oluyoruz. Basket topunu görse karakola götürecek ülkeler bizim boyları uzun yürekleri kısa 12 Cüce Adam'ı parkeye gömüyor.

Mesela Fin futbolunun yıldızları Jari Litmanen'i, Sami Hyypia'yı duymuşunuzdur. Peki bir çırpıda aklınıza gelen Finlandiyalı 1 tane basketbolcu var mı? Merak etmeyin bu sizin genel kültür eksikliğiniz değil, muhtemelen Fin halkı da bilmiyordur. Ve FIBA sıralamasında 7. sırada olan Türkiye, 48. sırada olan bu Finlandiya'ya kaybetmeyi bile başardı. Ardından İtalya ve Yunanistan yenilgileri de geldi ve kritik önem taşıyan Avrupa Şampiyonası'ndan elendik.

İSTİFA DA HİZMETTİR

Artık öyle ortadan boş sözlerle kanacak yerimiz kalmadı. Turgay Demirel ne sana ne de Bogdan Hoca'na daha fazla tahammülümüz kalmadı. Mazeret duymak, dönüşte ‘süslü' kelimelerle ‘yalandan' üzülmelerle yapacağınız açıklamaları dinlemek istemiyoruz. Türk halkı Turgay Demirel'in koltuk sevdası, Bogdan Tanjevic'in kaprisleri yüzünden hezimet yaşamak zorunda değil. Bugüne kadar beceremediniz bari bir kez Türk basketboluna hizmet edin, yapacağınız şeyi siz de biliyorsunuz ama bir daha söyleyelim: İSTİFA.