SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

14 takım da müthiş hamleler yaptı, her kulüp en az 1 büyük bomba patlattı. En az oyuncu alan takım Bursaspor (6) olurken, en fazla takviye Erciyes'ten (20) geldi. Artık tek arzumuz, Anadolu takımlarının devrim yapması.

2013-2014 sezonu transfer dönemi nihayet bitti. 6 Eylül itibariyle takımlar takviyeleri yaparken, artık herkes saha içine odaklandı. İşin çarpıcı yanı, Anadolu takımlarının geçtiğimiz sezonlara göre çok daha mantıklı ve doğru hamleler yapması. Lige yeni yükselen Erciyes (20), Rize (16) ve Konya (15) mecburen çokça takviye gerçekleştirdi, diğer ekipler ise daha çok yerliye yöneldi, yabancıda ise kaliteli isimleri bitirdi.

Kasımpaşa'nın Babel, Erciyes'in Traore, Vleminckx, Bursaspor Taiwo, Frey, Eskişehirspor'un N'Diaye, Erman Kılıç, Antalyaspor'un Baros, Ferdinand, Konyaspor'un Gekas, Djalma, Gaziantepspor'un Milevsky, Sivasspor'un Cicinho, Utaka, Djebbour, Karabük'ün ise Morten Pedersen hamleleri çok konuşuldu.

ELAZIĞ & ERCİYES COŞTU

En az transferi 6 oyuncuyla Bursaspor yaptı, en çok takviye ise 20 isimle Erciyes'ten geldi. En çok oyuncu gönderen Elazığspor (21) olurken, en az futbolcu yollayan Kasımpaşa (6) olarak dikkat çekti. Şimdi tüm futbol kamuoyunun beklentisi aynı. Toplamda 159 transfer yapıp, 169 isim yollayan 14 takımın, yeniden bir Anadolu devrimi gerçekleştirmesi…

TORKU KONYASPOR

Gelenler (15): Theofanis Gekas (Akhisar Bld.), Ergün Teber (Antalya), Mehmet Güven (Eskişehir), Ali Çamdalı (Ordu), Hasan Kabze (Ordu), Itandje (PAOK), Tomas Borek (Dukhla Prag), Gunnar Thorvaldsson (IFK Norrkoping), Kokaloviç (S.Koprivnica), Ezechiel N'Douassel (Terek Grozny), Kibong Mbamba (Adana), Mehmet Uslu (Kartal), Sabri Fener (Anadolu Selçuklu), Vedat Bora (Gebze), Djalma Campos (Porto)

Gidenler (11): Atilla Yıldırım (Buca), Vedat Bora (Anadolu Selçuklu), Erkan Sekman (Ordu), Murat Kalkan (Mersin İ.Y.), Ars (Karşıyaka), Ali Dere (Fethiye), Murat Akın (K.Erciyes), Emrullah Şalk (Balıkesir), Fernandes Neca, Ali Kireş (Adıyaman), Ali Çiçek (Batman Petrol)

ÇAYKUR RİZESPOR

Gelenler (16): Mariusz Pawelek (Warszawa), Necati Yılmaz (Karşıyaka), Eray Birniçan (Gaziantep), Serkan Kırıntılı (Fenerbahçe), Ousmane Viera (Pandorii Targu Jiu), Ali Adnan (Bağdat), Cenk Güvenç (Atletico Madrid), Koray Altınonay (Jahn Regensburg), Kağan Söylemezgiller (Kardemir Karabük), Ludovic Sylvestre (Blackpool), Hurşut Meriç (Gençlerbirliği), Kıvan Karakaş (Şanlıurfa), Leonard Kweuke (Sparta Prag), Tevfik Köse (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Godfrey Oboabona (Shunsine Stars), Uche Kalu (Enyimba)

Gidenler (15): David Loria (Kairat Almaty), Fırat Kocaoğlu (Bolu), Murat Sözgelmez (Balıkesir), Serhat Akyüz (Balıkesir), Onur Güney (Şanlıurfa), Çetin Güngör (Altay), Samat Smakov (Kairat Almaty), Şahin Ali Terzi (Kahramanmaraş), Cumhur Yılmaztürk (Kahramanmaraş), Hossam Hassan (Serbest), Mehmet Al (Balıkesir), İlyas Çakmak (Göztepe), Muhammet Emre Kalkan (Ofspor), Çağrı Yarkın (Bolu), Osman Jallow

KASIMPAŞA

Gelenler (7): R.Babel (Ajax), R. Donk (C.Brugge), Malki (Roda), Scarione (St. Gallen), A.Castro (Porto), Kubilay Aktaş (St. Etienne), Orhan Şam (F.Bahçe)

Gidenler (6): Ernst (Bıraktı), Abdurrahman Dereli (Sivas), Sarmov (B.Plovdiv), S.Garcia (Nacional), Pintos (Tigre), Taner Yıldız (B.Paşa)

KAYSERİSPOR

Gelenler (9): Nobre (Mersin İ.Y), Bilal Gülden (A.Gücü), Taner Yalçın (İstanbul BB), Cüneyt Köz (B.Münih), Mijailovic (Kızılyıldız), Jaja  (M.Kharkiv), Alper Uludağ (Ingolstadt), Sereno (Porto), Sinan Bakış (Leverkusen) Gidenler (7): Riveros, Steinsson, Eren Güngör (K.Karabük), K. Ahmet Çörekçi (A.Demir), Nurettin Kayaoğlu (A.Demir), Resul Özgen (Siirt), Burak Bükel (Van)

AKHİSAR BELEDiYESPOR

Gelenler (7): Riedle (Bellinzona), Niasse (Brann), Erkan Taşkıran (Buca), Sesar (Elazığ), Kerim Zengin (G.Birliği), Mehmet Akyüz (Beşiktaş), İ. Konuk (Nazili) Gidenler (7): Gökhan Dinçer (Fethiye), Adinoy Sani (T.Linyit), Lima, Hakan Ateş (Fethiye), Alican Candemir (Fethiye), Oğuzhan Azğar (Derince Bld.), Gekas (Konya), Kerem Bulut (Karşıyaka)

GAZİANTEPSPOR

Gelenler: (9): Koray Öztürk (Bandırma), Uğur Kavuk (Sivas), Erman Bulucu (Sancaktepe Belediye), Kerem Eryılmaz (Sakarya), Semir Stilic (Karpaty Lviv), Mustafa Durak (FC Chamois Niort), Serdar Kulbilge (Bolu), Marius Stankevicius (Lazio), Artem Milevskiy (Dinamo Kiev)

Gidenler (7): Wilton Figueiredo, Yasin Pehlivan (Bursa), Serdar Kurtuluş (Beşiktaş), Mahmut Bezgin (Mersin İdmanyurdu), R.Şimşek (Karşıyaka), Eray Birniçan (Ç.Rize), Dorge Rostlan Kouemaha (A.Demir)

BURSA

Gelenler (6): Frey (Genao), Taye Taiwo (Milan), Renato Civelli (Marsilya), Şamil Çinaz (Ordu), Yasin Pehlivan (Gaziantep), Kazım (Galatasaray)

Gidenler (12): Forsel, Tagoe, Yenal Tuncer, Barış Örücü, Ahmet Arı (Denizli), İsmail Haktan, Yavuz Özkan (Şanlıurfa), Tahacan Velioğlu (Buca), Carson (W.Bromwich), Vederson (Antalya), Bangura (Jaruselam), Mert Ilıman (Y.Bursa)

MP ANTALYA

Gelenler (11): Baros (Banik Ostrava), Insa (Celta Vigo), Ferdinand (QPR), Serkan Balcı (Trabzon), Vederson (Bursa), Fornezzi (Ordu), Onur Tuncer (Gaziantep Bld.), Emre Akbaba (K.Maraş Bld.), Fikret Sevilgen (Kepez), Ahmet Özden, Ömer Arslan (Beşiktaş)

Gidenler (14): Hüseyin Atalay (Karşıyaka), Lokman Gör (Ankara), H.Cengiz (Tekirova Bld.), Mustafa Altun (Tekirova Bld.), Baran Yardımcı (Tekirova Bld.), Aissati (Terek), Ömer Şişmanoğlu (Beşiktaş), Deniz Aslan (Elazığ), Ergün Teber (Konya), Mehmet Eren (A.Demir), İlyas Yılmazer (Bolu), Ali Tandoğan (Mersin İ.Y), Yusuf Onur (B.Paşa), Okan Özçelik

SİVAS

Gelenler (13): Cicinho (Recife), Rengifo (S.Cristal), Utaka (Montpellier), Da Costa (Nacional), Burhan Eşer (Mersin İ.Y.), Eren Aydın (Elazığ), Taouil, Timur Bayram (A.Gücü), Uğur Akdemir (Kartal), Abdurrahman Dereli (Kasımpaşa), Ahmet Aras (A.Üsküdar), Djebbour (Olympiakos), Aydın Karabulut (Elazığ)

Gidenler (12): Senecky, Hayrettin Yerlikaya, Rajnoch (A.Demir), Uğur Kavuk (Gaziantep), Piech (Z.Lubin), Erhan Güven (K.Erciyes), Erman Kılıç, Mehmet Nas (Elazığ), Eneramo (Beşiktaş), Cerny, Pedriel, Ahmet Aras (Fethiye)

KAYSERİ ERCİYESSPOR

Gelenler (20): Cem Can (Gençlerbirliği), Randall Azofeifa (Gençlerbirliği), Björn Vleminckx (Gençlerbirliği), Ferhat Çapa (Gençlerbirliği), Bojan Jorgacevic (Club Brugge), Georges Mandjeck (Auxerre), Ziri Hammar (Nancy), Kader Mangane (Al Hilal Riyadh), Yasin Öztekin (Trabzon), Sinan Kaloğlu (Sanica Boru Elazığ), Erhan Güven (Sivas), Ekrem Ekşioğlu (İstanbul Büyükşehir Belediye) Murat Akın (Torku Konya), Bakaye Traore (Milan), Turgay Bahadır (İstanbul Büyükşehir Belediye), Senijad İbricic, Uğur Demirkol, Volkan Okumak, Kerim Avcı, Fazlı Kocabaş Gidenler (17): Alaattin Tosun, Gerard Gohou, Emrah Bozkurt, Fatih Kılıçkaya, Kenan Şahin, Hakan Bahran, Ozan Tahtaişleyen, Mustafa Tuna Kaya, Onur Bilgin, Rağıp Başdağ, Serdar Eylik, Veysel Aksu, Volkan Özcan, Arif Şahin, Bilal Aziz Özer, Göksü Türkdoğan, Sofiane Hanni

KARABÜKSPOR

Gelenler (10): Waterman (PSV), Emre Özkan, Erkan Kaş (Beşiktaş), Samba Sow (RC Lens), Beyhan Şimşek (F.Bahçe), Puygrenier (Nancy), Eren Güngör (Kayseri), Gamst Pedersen (B.Rovers), Furkan Özçal (G.Saray), Akpala (W.Bremen)

Gidenler (12): Tomiç (S.Tiraspol), Hakan Söyler (Elazığ), Kağan Söylemezgiller (Ç.Rize), Anıl Karaer (Mersin İ.Y.), Güven Varol (Mersin İ.Y.), Shelton (Volga), Umut Sözen (Manisa), Deumi (Gaziantep Bld.), Bertul Kocabaş (Eskişehir), Seric, Birol Hikmet (A.Demir), Selim Teber (A.Gücü).

SB ELAZIĞSPOR

Gelenler (17): Çağlar Birinci (G.Saray), Deniz Aslan (Antalya), Deniz Yılmaz (Mainz), Hakan Söyler (Karabük), İbrahim Kaş (Bursa), Moore (Swansea), Mehmet Nas (Sivas), M.Ali Doğan (Wattenscheid), Noyan Öz (E.Frankfurt II), Onur Ayık (Oberneuland), Özgür Özkaya (Ş.Urfa), Serdar Özkan (Ş.Urfa), Yusuf Hacı (Katar), Abuzeyt Tekcanlı (Diyarbakır), Hakan Cantepe (Diyarbakır), Habib Sow ve Vitolo (Panathinaikos)

Gidenler (21): Akın İsmail Köroğlu, Bülent Ertuğrul, Caner Bulut, Kujovic, Enis Kahraman, Spahija, Sesar, İ.Eren Akduman, Jervis, Zeegelar, Mehmet Çakır, Murat Akyüz, Murat Kayalı, Mustafa Sarp, Orhan Ak, Alberg, Sedat Bayrak, Sinan Kaloğlu, Tolga Özgen, Volkan Bekçi, Yılmaz Karabulut.

GENÇLERBİRLİĞİ

Gelenler (10): Smiljaniç (Partizan), Serkan Yanık (Mersin İ.Y.), Nizamettin Çalışkan (Ordu), Ferhat Görgülü (Oss), Yücel Eminoğlu (A.Villa), Mervan Çelik (Pescara), Deniz Naki (Paderborn), Sedat Bayrak (Elazığ), Stancu (Ordu), Gosso (Mersin İ.Y.) Gidenler (14): Azofeifa, Vleminckx, Ferhat Çapa, Cem Can (K.Erciyes), Curri (Uzhgorod), Kerim Zengin (Akhisar Bld.), Aykut Demir (Trabzon), Hurşut Meriç (Ç.Rize), Ekigho (Samsun), Özkan Karabulut (Ankara), Artun Akçakın (Fethiye), Mustafa Kayabaşı (Balikesir), Dejan Lekiç (Gijon), Cansın Çiçek (Denizli)

ESKİŞEHİRSPOR

Gelenler (9): Henri Bienvenu (Fenerbahçe), Özgür Çek (F.Bahçe), Alfred N'Diaye (Sunderland), Okan Aydın (Bayer Leverkusen), Bertul Kocabaş (Kardemir Karabük), Erman Kılıç (G.Saray), Cristobal Torres (Parma), Mahmut Boz (G.Birliği), Tanju Kayhan (Beşiktaş)

Gidenler (14): Alper Potuk (Fenerbahçe), Atdhe Nuhiu (Sheffield Wednesday), Andrej Mrkela, Serdar Dursun (Denizli), Adem Sarı (Altay), Onur Bayramoğlu (Bozüyük), Serdar Yazıcı (Bozüyük), Volkan Cem (Bozüyük), Yiğit Yöney (Bozüyük), Tarık Melhoş (Bozüyük), Ahmet Tuna (Bozüyük), Fatih Nuri Aydın (Bozüyük), Gökhan Sürücü (Bozüyük), Gökhan Köseoğlu (Bozüyük)

Safa Can KONUKSEVER/AMK