SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool forması giyen Steven Gerrard, milli takımdan arkadaşı Chelsea’den Frank Lampard’ın ülkesinde kalmakla doğru kararı verdiğini söyledi.

Gerrard, İngiltere’nin Ukrayna ile oynayacağı maçta forma giymesi halinde 100. kez milli olacak Lampard’a ilişkin ada basına çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

ABD’nin Los Angeles Galaxy takımının kadrosuna katmak için yoğun uğraş vermesine rağmen Chelsea’den ayrılmadığı öne sürülen 35 yaşındaki Lampard’ın doğru karar verdiğini vurgulayan Gerrard, “Tabii ki doğru karar verdi. Bence o, LA Galaxy için çok fazla iyi bir oyuncuydu. Geçen sezon Chelsea’deki performansıyla hala ne kadar iyi olduğunu herkese gösterdi” şeklinde konuştu.

“Amerika’ya gitme yönünde bir karar alsaydı da onu desteklerdim” diyen Gerrard, milli takım arkadaşının futbol hayatına ülkesinde devam etmesinden memnun olduğunu vurgulayarak, “Onun, Premier Lig’e ve İngiltere’ye kazandırabileceği hala çok şey var” diye görüşlerini aktardı.

Milli takımda ikisinin aynı anda 11’de yer aldığı maçlarda Lampard’ın yeterli performans gösteremediği yönündeki eleştirileri saçma bulduğunu belirten Gerrard, “Birçok kişi bu konuyu tartışsa da, onunla yan yana oynamaktan zevk alıyorum” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:16:33,