SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezonun son “grand slam”i ABD Açık Tenis Turnuvası’nın tek erkekler finalinde Novak Djokovic ile Rafael Nadal karşılaşacak.

ABD’nin New York kentinde düzenlenen turnuvada tek kadınların ardından tek erkeklerde de finale çıkan isimler belli oldu.

Arthur Ashe kortunda düzenlenen tek erkekler yarı final karşılaşmalarının ilkinde, bir numaralı seri başı Sırp tenisçi Novak Djokovic, son ABD Açık şampiyonu İngiliz Andy Murray’i çeyrek finalde 3-0’la geçen İsviçreli 9 numaralı seri başı sporcu Stanislas Wawrinka karşısında zor anlar yaşayarak setlerde 2-1 geriye düşmesine rağmen, maçtan 3-2 galip ayrılmayı başardı.

Wawrinka, ilk seti üstün bir oyunla 6-2 alırken, dünya bir numarası Sırp Djokovic, zorlu geçen ikinci seti tie-break’le 7-6 kazandı. İsviçreli sporcu, güçlü servisleri ve paralel topları sayesinde üçüncü seti de 6-3 alarak 2-1 öne geçmesine rağmen, 4. sette Djokovic’in ters köşeye attığı bir topu çıkarmak isterken sakatlık yaşadı ve bir süre tedavi gördü. Aranın ardından eski ritmini tutturamayan İsviçreli sporcu karşısında avantajı iyi değerlendiren Djokovic, kalan setleri 6-3 ve 6-4 alarak maçtan zaferle ayrıldı.

Günün diğer yarı final maçında, 2 numaralı seri başı İspanyol Rafael Nadal, 8 numaralı seri başı tenisçi Fransız Richard Gasquet’i 6-4, 7-6 ve 6-2’lik setlerle rahat bir oyunun ardından 3-0 yenerek finalde Djokovic’in rakibi oldu.