SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yargıtay'ın dosyayı eksiklerin giderilmesi için usul yönünden geri yollaması, kararın en az 3 ay ileri atıldığı şeklinde yorumlandı. Ve aday olmayı düşünmeyen Yıldırım da bu kararından vazgeçebilir.

F.Bahçe'de bir gün, diğerine asla uymaz. UEFA Tahkim Kurulu'nun verdiği 2 yıllık Avrupa'dan men cezasının CAS tarafından onanmasının ardından, adaylığa olumsuz bakan başkan Aziz Yıldırım, camianın yoğun baskısıyla karşı karşıya.

Özellikle Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 93 sanık hakkında İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen kararı inceleyen Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin, dava dosyasında usul yönünden bazı eksikler tespit ederek bunların giderilmesi için dosyanın tekrar geri gönderilmesi bu baskının ana sebebi.

26 Eylül veya 2 Kasım tarihinde yapılacak olan Seçimli Divan Kurulu'nda, Yargıtay kararının yakın ve umudun az olması nedeniyle aday olmayı düşünmeyen Aziz Yıldırım, bu ani dosya geri yollamasının ardından karar değiştirebilir.

HER ŞEY ‘TAKIM’ İÇİN!

Çünkü görevi asla bırakmasını istemeyen divan kurulu üyeleri, Yargıtay'ın bu dosyayı geri göndermesinin kararı en az 3 ay daha ileriye attığını düşünüyor ve bu süre zarfında da başkanın koltuğunda oturmasını, takım içi dengelerin bozulmamasını istiyorlar.

Başkana, “Mücadeleyi bırakma, yeniden adaylığını koy ve seninle yarışanlar da artık neyin ne olduğunu anlasın” diyen üyelere Yıldırım henüz net bir yanıt vermedi. Fakat alınan bilgiye göre Aziz Yıldırım, eğer UEFA'nın kendisiyle ilgili bir karar çıkmazsa adaylığını tekrar koyacak.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK