SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Zannediyoruz’ Olimpiyatları

7 Eylül 2013

BUGÜN yanılmayı; rezil olmayı inanın herkesten çok ben istiyorum. Bir sporsever olarak 2020 Olimpiyat Oyunları'nın İstanbul'da yapılması için ölüp bitiyorum. Ama olmayacak, olamayacak…

NEDENİ çok basit: Küresel bir hedefe yerel yalanlarla talibiz de ondan. Bilmiyorlar, görmüyorlar, duymuyorlar zannediyoruz.

GEZİ olaylarıyla ilgili soru sorulduğunda bizim basınımız bunu görmezden geliyor ya, tüm dünya da görmüyor zannediyoruz.

“DOPİNG olayları bizim bu konudaki kararlı mücadelemizin göstergesidir ve olimpiyatları almamıza köstek değil destek olur” yalanını biz yiyoruz da, tüm dünyanın da yediğini zannediyoruz. J

APONYA ve İspanya'nın da en az bizim kadar, hatta bizden çok daha fazla dopingle mücadele ettiğini deftere yazmadıklarını zannediyoruz.

2012 Londra'da bine yakın madalya dağıtılırken, elinde cep telefonuyla sahaya girmeye çalışıp altın madalya kazanan sporcu ile ülkenin başbakanını, devlet televizyonunun canlı yayınında konuşturmaya çalışan tek bakanın bizim bakanımız olduğunu gülerek izlemediklerini zannediyoruz. O sporcumuzun da dopingli çıktığını bilmediklerini zannediyoruz.

KADINLARA ayrı, erkeklere ayrı olimpik havuz yapmakla övündüğümüzü duymadıklarını zannediyoruz.

MERSİN'DEKİ Akdeniz Oyunları'nın açılış ve kapanış törenlerine halkın hangi sebeplerle bilet bulamadığını fark etmediklerini zannediyoruz.

GELMİŞ geçmiş en az seyircili U20 Dünya Futbol Şampiyonası'na halkın ilgisizliğinin sebebini algılayamadıklarını zannediyoruz.

ŞİKE davalarını, yargılama devam ederken yasanın değiştirilmesini, siyasetin sürece müdahalesini önemsemediklerini zannediyoruz.

BİZDE her başarının ülkeyi yönetenlerin eseri, her başarısızlığın dış mihrakların ürünü olarak gösterilmesini hiç kafalarına takmadıklarını zannediyoruz.

“BİRLİKTE Köprüler Kuralım” sloganını kullanıp, kentin üçüncü köprüsünü şehrin akciğerlerinden geçirerek, olimpiyatların olmazsa olmazlarından çevre faktörünü göz ardı etmemize seyirci kaldıklarını zannediyoruz.

SANKİ dünya üzerinde bir biz varmışız gibi Türk'e Türk propagandası yaparak sonuca varacağımızı zannediyoruz. Korkarım ki yine yanılıyoruz.

VE yazının başında da dediğim gibi umarım ben yanılırım.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek