SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Slovenya'da üst tura çıkamazsak, 2017'ye kadar turnuva göremeyebiliriz…

2001 ve 2010'da ev sahipliği yaptığımız iki turnuvada final gördük ve başarılı olduk. Ama Türkiye sınırlarının dışına ne zaman çıktık, hep hayal kırıklığı yaşadık. Vatandaşa “Bu tablo kimin eseri?” diye soracak olursanız, alacağınız cevap “Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel ve A Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjeviç” olur. Dünü unutan, bugünü yaşayan Türkiye'yi basketbol adına gelecekte bekleyen tehlikeler neler, onu açıklayalım…

2014 Dünya Basketbol Şampiyonası İspanya'da düzenlenecek. Turnuvaya ev sahibi İspanya'nın dışında Avrupa'dan 6 ülke katılacak. 2013 Avrupa Şampiyonası'nın favorisi İspanya'nın Slovenya'da ilk 6'da olacağını düşünürsek; bu turnuvada 7.'lik-8.'lik maçını kazanan ülke, Dünya Şampiyonası'nın son biletini kapacak.

OLİMPİYAT DA YALAN OLABİLİR

Gruba 2'de 0 ile başlayan Türkiye'nin üst tur için kalan 3 maçı kazanmaktan başka şansı yok! Aksi halde Dünya Şampiyonası hayal olur.

Ayrıca 2015'te Avrupa Şampiyonası'nın gerçekleşmeme ihtimali var. Yani Dünya Şampiyonası'na vize alamazsak, 2016 Olimpiyatları'nı da unutacağız ve 4 sene boyunca turnuva göremeyeceğiz.

Yayınlanma Tarihi:08:44,