SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cristiano Ronaldo, Portekiz’in Kuzey İrlanda’yı 4-2 yendiği maçta üç gol birden bularak, Eusebio’nun gol sayısını geride bıraktı.

28 yaşındaki oyuncu, Portekiz 2-1 gerideyken 68, 77, ve 83. dakikalarda peş peşe goller bulup, takıma galibiyeti getiren kişi olmuştu.

Ronaldo verdiği demeçte, “Milli takım ile ilk defa üç gol buluyorum. Benim için tarihi bir an. Kulüpler düzeyinde bunu başarmıştım ancak milli takımda daha önce olmamıştı. Bu çok özel.” ifadelerini kullandı.

Bu zaferini 8 yıl önce vefat eden babasına adayan Ronaldo, “Rekora yaklaştım ancak bu benim hedeflerim arasında değildi. Portekiz’in en iyi oyuncularından biri olan Eusebio’yu geçtiğim için gurur duyuyorum.” sözlerini de ekledi.

Portekiz çalıştırıcısı Paulo Bento, 28 yaşındaki oyuncunun performansının kendisini heyecanlandırdığını, “Ronaldo başka bir gezegenden. Zaten Portekiz’in en skorer ikinci oyuncusuydu. Bu çılgınca çünkü henüz daha çok genç.” şeklindeki ifadeleri ile dile getirdi.

Ronaldo dünkü bulduğu goller ile milli takım ile 43 gol atmış oldu ve Eusebio’nun 41 gollük rekorunu aşarak Portekiz tarihinin en skorer ikinci oyuncusu oldu. Zirvede ise 47 golü bulunan Pauleta yer alıyor.

(Goal)