SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2011 yazında ‘sil baştan' bir kadro kuran Fatih Terim, sezonu 8. bitiren takımı tamamen değiştirdi ve 12 oyuncu transfer etti. Şampiyonluk yetmedi, değişim devam etti. Geçen sezon da 8 takviyeyle üst üste 2. şampiyonluk geldi. Ne olduysa bu transfer döneminde oldu, Cimbom durdu. Bedavaya gelen Erman dün gönderildi, Chedjou ve Bruma ile yetinildi. Taraftar; Alper'i Fenerbahçe'ye, Kerim Frei'yı Beşiktaş'a kaptıran yönetime tepkili…

Çünkü 6+0+4 şeklindeki yabancı sınırına rağmen yerli oyuncular çok kolay elden çıkarıldı. Geçen yaz Necati'yi 400 bin euroya kadrosuna katan Eskişehirspor'a Erman Kılıç 200 bin euroya satıldı, Kazım için Bursaspor'dan 250 bin euro alındı. Yani kaliteleri tartışılmaz bu üç yerli oyuncudan Galatasaray sadece 850 bin euro kazandı.

 YİĞİT’E KULÜP BULUNAMADI

Sudan ucuza yerlilerinden hemen vazgeçen sarı-kırmızılılar, iş transfere geldiğinde Türk oyuncular için dünyaları kasasından çıkarıyor. Örnek mi… Yekta Kurtuluş'a iki sene önce 3 milyon 750 bin euro bonservis ödendi. Sercan Yıldırım için Bursaspor'a 3 milyon euro verildi. Yiğit Gökoğlan'ın maliyeti de 2 milyon 500 bin euroydu. İşin garibi Yiğit'e kulüp bile bulunamadı. Sercan PTT 1. Lig ekibi Şanlıurfaspor'a kiralandı. Yekta da az daha Rize'ye yollanacaktı.

Mehmet ÖZCAN/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:43,