SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte G.Saray ve F.Bahçe'yi karşı karşıya getiren Alper transferinin perde arkası;

PARÇALI'DAN ÇUBUKLU'YA

Tarih 20 Mayıs… Bizi bile terse yatırmıştı Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal. Türkiye'de sadece AMK Spor'un kare kare görüntülediği pazarlıktan bahsediyorum. Yer G.Saray Başkanı Ünal Aysal'ın oteli Les Ottomans.. Biz de pusuya yatmışız, yakalamışız. Aysal ile Ünal, Alper Potuk için son görüşmeyi yapıyor. Herkesin dilinde ‘Aslan Alper' var, bizim de. Tabii bu transfer işlerinde suyun ne tarafa akacağını hiç bilemeyeceğimizi, öğrendik tekrar.

Alper’e bile sorsanız, ‘iş bitti' derdi herhalde. Ama öyle olmadı. Sebebi ise çok ince detaylarda saklı. Hatta transfer cambazı olan Ünal'ın işi bu biraz da. Halil Başkan meğer, Aysal'la masaya oturmadan önce cebini sağlam bir teklifle doldurmuş. Ee F.Bahçe'nin Bienvenu, Orhan ve 6 milyon 250 bin euroluk teklifi de cebi değil, kasayı bile doldurur.

Yani Halil Ünal o yemeğe tok gelmiş. Bakalım demiş, ‘tatlı' var mı? ‘Son söz G.Saray'ın' da dediği için, o hakkı da tanımış Aysal'a. Masadaki en can alıcı cümlesi, “Başkan 6 milyon euronun üzerine çıkıyor musun?' olmuş. ‘Hayır' yanıtını alınca bitmiş görüşme.

Hemen kapının önünden cep telefonuyla F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı aramış ve “Alper sizindir, teklifinizi kabul ediyorum” demiş.. 1 sezon önce zaten ‘Evet' dediği F.Bahçe'ye, Alper Potuk'tan da ret gelmeyince, rötarlı da olsa üzerindeki formayı çubukluyla değiştirmiş Alper…

MELO>WELLINGTON!

Sao Paulo ile G.Saray, oyuncu için elleri kavuşturmuştu ama G.Saray taraftarı kükreyince, masadan nasıl kalkacaklarını şaşırıp hemen Pitbull'a koştular.

Ne korkmuştu ama G.Saray taraftarı… 2 yıldır gelen şampiyonluk filminin Brad Pitt'iydi Felipe Melo. Her zaferde başrol oynadı, taraftarın çılgın sevgisine sahip oldu. Ama başta Ünal Aysal olmak üzere yönetimin çok da güvenmediği bir isim olunca, her transfer sürecinin muamması haline geldi.

Kararlıydı G.Saray. Onun veliahtını, belki de isim benzerliğinden dolayı o sandı: Wellington. Sao Paulo'lu oyuncuyla Inter de ilgileniyordu ve 8 milyon euroya iş bitmek üzereyken araya kafayı sokan G.Saray, “1 yıl bizde kiralık oynasın, seneye 12 milyon euroya alalım” teklifiyle İtalyanlar'ın kafasını karıştırdı.

Futbolcu da hazır kıtaydı, eller birbirine kavuştu, ön anlaşma bile yapıldı. Ama G.Saray taraftarı bir kükredi, yönetim hemen masadan kalkarak, Melo'ya ani dönüş yaptı…

HANGİ ANNE BUNU HAK ETMEZ Kİ? 

Tolga Zengin'i tanıyanlar bilir. İyi bir Trabzonlu'dur. Kaptanlık pazubandını kolluk diye taşıyanlardan hiçbir zaman olmadı. Hiçbir zaman hedeflerinin içine ‘Gitmek' kelimesini yerleştirmedi. Ama hayat bazen öyle acımasız olabiliyor.

Evet, geçen sezon da Beşiktaş, Tolga'yı istemişti ama alamamıştı. Fakat milli eldivenin annesinin rahatsızlığı büyüdü ve İstanbul'da tedavi görmeye başlayınca, ‘atarlı' yönetimin bile karşısına geçip iznini aldı.