SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

CAS'ın UEFA Disiplin Kurulu'nun 2 yıl Avrupa'dan men etme kararını onamasının ardından Avrupasız kalan F.Bahçe, son Şampiyonlar Ligi meninin aksine bu kez kadrosunu muhafaza etti. O dönem patlak veren 3 Temmuz süreci nedeniyle maddi açıdan rahatlamak adına Lugano, Andre Santos ve Emenike'yi yollayan sarı-lacivertliler, bu kez aynı stratejiyi uygulamadı.

G.Saray’ın Spor Toto Süper Lig'de son 2 senedir şampiyon olması ve bu sene de bunu başarırsa 4. yıldızı takacak olması, takımın gücünün korunması kararını beraberinde getirdi. Tabii bunun da belli bir maliyeti var. Hem de ne maliyet!

ŞAMPİYON OLMALI!

Kanarya’nın şu an kadrosunda 26 futbolcu bulunuyor. Ve bu 26 futbolcunun 1 yıllık maaşı tam 42 milyon 250 bin euro tutuyor. En yüksek ücreti, 2 milyon 850 bin euroyla Kuyt alırken onu, 2.6 alan Sow takip ediyor. 2.5'ar milyon euro alan isimler ise Meireles ve Alves. Yerlilerin en yüksek ücreti ise 2 milyon 50 bin euroyla Topal'ın.

Onları 2 milyon 20 bin euro kazanan kaptanlar Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel takip ediyor. Kadroda yer bulamayan Semih Şentürk de yıllık 1 milyon 850 bin euro ücret kazanıyor.

Evet, rakamlar yüksek. Ama şampiyon olunması durumunda kasaya yaklaşık 100 milyon TL girdiğini düşünürsek bu rakamın karşılanması da işten değil. Fakat şampiyonluk gelmediği takdirde gelecek sezon kadronun böyle olacağı zannedilmiyor.