SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim, Andorra’yı 5-0 yendikleri maçın ardından katıldığı basın toplantısında, iyi bir mücadele ve oyunun sonucunda farklı kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Futbolcuları mücadelelerinden dolayı kutlayan Terim, şunları kaydetti:

“Güzel bir galibiyet oldu. Oyun da iyiydi. Andorra güçlü takımlar kategorisinde değil ama 11 kişiyle defans yapılınca, açmakta zorlanabiliyorsunuz. Nitekim ilk yarım saat de öyle oldu. Oyunun hep kontrolü bizdeydi. Pas yüzdemiz çok yüksekti. Pozisyon yüzdemiz çok yüksekti. Gol adedi çok fazlaydı. Sevindirici bunlar. Bir galibiyet, bir moral, bir silkinme olarak düşünüyoruz. Oyuncularımı kutluyorum. Hepsi coşkulu, çok istekli. Söylenenleri en iyi şekilde yaptılar.”

Tribünlerin dolu olmasının takımı olumlu etkilediğini dile getiren Terim, “Milli takımımız, böyle olması lazım. Stadın dolu olması lazım. Mili takımın hiçbir dönemde olmadığı kadar Türk insanına ihtiyacı var. Eğer birşey başarılacaksa hep beraber başarılır. Buraya gelince rengi kalmaz kimsenin. Herkes kırmızı-beyaza bürünür. Saha ve tribün birleşince ortaya güzel tablo çıkıyor” diye konuştu.

Milli takımın gruptaki şansının sorulması üzerine Terim, “Gruptaki durumumuz çok açık. Ne beraberlik, ne mağlubiyetle bir şansımız yok. Hep yensek de bir şey olmuyor. Rakiplerimizin puan kaybetmesi gerekiyor. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Romanya’da zor maç olacak, dikkatli davranmamız lazım. Kazanma adına her şeyi yapacağız. Herhangi bir korkumuz yok” değerlendirmesini yaptı.

Terim, gergin olduğu yönündeki bir soruya da şöyle cevap verdi:

“Ben dengeleri gözetmeye çalışıyorum. Vazifeme odaklanmaya çalışıyorum. Gözümden bir şey kaçmasın diye uğraşıyorum. Saat başı birileri konuşup, yeni gündemler önüme geliyor. Öncelikle ben bunu hak etmiyorum. Benimle ilgili yargıya varıyorsunuz. Üç hafta önce ne dediysem, hala oradayım. Kimse milli takıma ve Galatasaray’a olan bağlılığımı tartmaya kalkmasın. Bunlarla ilgili kimsenin şüphe duymaya hakkı yok. Buna müsaade etmem ve etmeyeceğim. Herkesi sakinliğe ve desteğe davet ediyorum.”

Türkiye’nin 2020 Olimpiyat adaylığına destek veren Terim, “Olimpiyatın kararı için son saatleri yaşıyoruz. Geleceğin Türkiye’si için çok önemli bir karar. Umarım alırız, istediğimiz gibi olur. Olimpiyatlar inşallah bizim olur ve emekler boşuna gitmez. Sayın Başbakan ve ekibine sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. İnşallah iyi bir karar çıkar” ifadelerini kullandı.

Fatih Terim, Gökhan Töre ve Arda Turan’ın mücadele ve oyunlarından çok memnun olduğunu da sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:23:17,