SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Elmander-Necati ikilisinin ileri uçta görev yaptığı 4-4-2 ile 2011-12 sezonunda şampiyonluğa ulaşan Galatasaray, Sneijder transferi sonrası 4-3-1-2 sistemine geçiş yapmış, üst üste ikinci kez mutlu sona ulaşmıştı. Çift forvet ve arkasında 10 numarayı barındıran bu sistem yeni sezonda arızaya uğradı, kanatlar doğru düzgün çalışmadı ve Galatasaray Bursa ile Eskişehir'de rakip kalede etkili olamadı. İstatistikler de bunu doğruladı ve 4 maçta Galatasaray'ın gol ortalaması 1'de kaldı.

İMPARATOR’UN KURTARICISI

Sarı-kırmızılı teknik heyet, Bruma transferi ile nefes aldı ve Portekizli yıldıza göre oyun planlarını hazırladı. Hızı ile fark yaratan ve kanatlarda tutulmayan Bruma, Fatih Terim'in en büyük silahı olacak. Yabancı sınırı olmayan Şampiyonlar Ligi‘nde ilk 11'e 10 yabancısını da alacak Terim, tek forvet Drogba'yı ileri uca koyacak ve Amrabat-Sneijder-Bruma üçlüsü ile rakip kaleye akacak.

İKİ SİSTEMİN DE ANAHTARI 4-2-3-1 sistemi, Süper Lig'de yabancı sınırına takılacak ve Galatasaray 4-4-1-1'e geçecek. Semih, Gökhan, Hakan ve Hamit ilk 11'e girecek; kanatlar Eboue-Hamit, Hakan-Bruma ikililerine emanet edilecek. Bruma bu iki sistemin anahtarı olacak, gol yollarında etkisiz kalan sarı-kırmızılı takıma büyük katkı sağlayacak.

Egehan ŞENGÜL / AMK